Lenovo laptop cihaza RAM nerede taktırılır?

Kendiniz takabilirsiniz :)

(Laptoplardaki garanti olayları değişken olabiliyor, ondan ötürü soruyorsanız bu mesajı görmezden gelin.)

Mevcut RAM piyasada satılmayanlardan. Yani farklı marka almam gerekecek öyle olunca da Dual çalışmama ihtimali varmış doğru mu?
Dual çalışmamadan öte direkt çalışmaması da muhtemel. Bu konuda bir rehber vardı linkini bulursam atarım. İstersen "Hangi RAM'ı almalıyım?" diye konu aç. RAM hakkında daha fazla bilgisi olan arkadaşlar sana uyumlu çalışabilecek RAM'leri söyler onları takarsan Dual çalışır.

Dual çalışmamadan öte direkt çalışmaması da muhtemel. Bu konuda bir rehber vardı linkini bulursam atarım. İstersen "hangi RAM'ı almalıyım?" diye konu aç. RAM hakkında daha fazla bilgisi olan arkadaşlar sana uyumlu çalışabilecek RAM'leri söyler onları takarsan Dual çalışır.

Daha önceden açmıştım RAM önerildi ancak sonra bu Dual mevzusunu öğrendim değerler aynı olursa kesin Dual olur mu?

Daha önceden açmıştım RAM önerildi ancak sonra bu Dual mevzusunu öğrendim değerler aynı olursa kesin Dual olur mu?
Daha önce böyle bir hatayla karşılaşmadım. Birbirine uyumlu RAM'ler çift slot halinde dual çalışıyorlar. Böyle bir hata varsa bilgim yok. Yanlış yönlendirmek istemem.

Aynı model bulamazsınız aynı voltaj, Mhz, CL değerlerine sahip bir Ram alabilirsiniz. Dual Channel çalışma noktasında bellekleri çekici ve vagon gibi düşünebilirsiniz. Birinin gecikme değeri yüksek ise öbürü de o gecikme değerinde çalışır. Yavaş olan öbür belleği frenler. Bu yüzden uyumsuzluk olmaması için mümkünse aynı model almanız daha iyi olur. Aynı model olmasa da dual channel çalışırlar. Cpu-Z programında Memory ve SPD başlıklarından ekran görüntüsü alarak yeni konu açabilirsiniz. Satın almak üzere bir ürün seçerseniz eğer satın almadan önce servise de ürünün uyumlu çalışıp çalışmayacağını sorabilirsiniz.

Çok yüksek ihtimalle çalışır.

Geri
Yukarı