Lenovo laptop CTRL ve Tab çalışmımıyor

erdemst17

Megapat
Makaleler
1
Yer
Asylum
Lenovo Ideapad 700 adında bir bilgisayarda CTRL tuşları çalışmıyor. CTRL C - CTRL v yaparken fark ettim. CTRL'ye basınca hiçbir şey olmuyor sadece C Veya V yazıyor. Ekran klavyesinden bakınca da CTRL (sol, sağ) ve Tab çalışmıyor. Bu bilgisayar babamın olduğu için pek fikrim yok bende tamir etmeyi beceremedim sizden yardım istiyorum. Bu sorunun bayadır olduğunu söylüyor babam. Yardım ederseniz sevinirim :)

Sürücüleri güncellemeyi deneyebilirsiniz. En kötü ihtimalle o tür kombinasyon yapmak için kullanılan key'ler bir zararlı tarafından suppress'leniyor olabilir. Harici bir klavye ise farklı bir cihazda deneyin.

Aygıt Yöneticisinden klavye sürücüsünü kaldırıp yeniden başlattınız mı?
evet yaptım günceleştirdimde fakat yine aynı
Sürücüleri güncellemeyi deneyebilirsiniz. En kötü ihtimalle o tür kombinasyon yapmak için kullanılan key'ler bir zararlı tarafından suppress'leniyor olabilir. Harici bir klavye ise farklı bir cihazda deneyin.
kendi bilgisayarımdaki klavyeyi taktım ctrlde sıkıntı yok yani yazılımsal değil ben fn tuşundan düşünüyorum bios a girip Hotkey Mode den şüphelendim ama kapalıydı şimdi yazılım güncelleştirmesi deneyeceğim
Arkadaşlar bu arada touchpad de çalışmıyor mause kullandığımdan farketmedim

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı