Lenovo laptop için yükseltme tavsiyesi

Cihazın içindeki SSD form M.2 2242 boyutunda. Cihazın 2280'e uyumuyla alakalı bir bilgi yok ve içindeki aktif SSD standart SSD'lerden küçük. Ayrıyeten gen3 sürümünde. Şu an cihazın içindeki SSD piyasanın bu faktördeki en iyilerinden olan PM991a. Ama şunu da söyleyebilirim Lenovo sitesinde 2280 SSD'lere uyumlu dediğinden dolayı şahsi düşüncem üstte bıraktığım 970 EVO Plus alınabilir.
anladım hocam çok teşekkürler tüm yardımlarınız için iyi geceler diliyorum

Anakart PCI4 destekliyor, bence SSD vadettiği değerleri verecektir. Orada yazan neyse odur fiyati o diye genelleme yapmak garip geliyor zaten iş bilgisayarı bu, Lenovo koymuş olabilir. Gaming serisi cihazindan birine sahibim ve PCI 3.0 mesela. Gene de yanlış Bilgi olmasın diye yabanci sitelerede baktım ama cihaz hakkında bilgi yok :D 2021'in ortasında çıkmış zaten, ben gene o yüzden bir ihtimal olabileceğini düşünüyorum. Eski ve farklı versiyonlarıni kullanan kişiler genel olarak 3.0 diye bahsetmiş ama yeni cihaz hakkında bilgi bulamadım.

Son düzenleme:
Anakart PCI4 destekliyor, bence SSD vadettiği değerleri verecektir. Orada yazan neyse odur fiyati o diye genelleme yapmak garip geliyor zaten iş bilgisayarı bu, Lenovo koymuş olabilir. Gaming serisi cihazindan birine sahibim ve PCI 3.0 mesela. Gene de yanlış Bilgi olmasın diye yabanci sitelerede baktım ama cihaz hakkında bilgi yok :D 2021'in ortasında çıkmış zaten, ben gene o yüzden bir ihtimal olabileceğini düşünüyorum. Eski ve farklı versiyonlarıni kullanan kişiler genel olarak 3.0 diye bahsetmiş ama yeni cihaz hakkında bilgi bulamadım.
Teşekkürler hocam bilgi için benimde içimde bir umut var ya hiç almaycağım yada alsamda illerde pc de kullanırım belki

Gen.4 m2 ssd hızı alınır mı? Sorusunun net cevabı. Alınmazmış lenovo formunda sordum cihazın özellikleri yazan pdf i attılar. birinin işine yarar diye atayım dedim

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-07-28-18-25-33-248_com.google.android.apps.docs.jpg
    Screenshot_2022-07-28-18-25-33-248_com.google.android.apps.docs.jpg
    74,9 KB · Görüntüleme: 21
  • IdeaPad_3_15ALC6_Spec.pdf
    608,1 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Geri
Yukarı