Çözüldü Lenovo laptop MSI Afterburner ile istatistik görüntüleyemiyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

flowart06

Hectopat
Merhaba. Henüz yeni almış olduğum Lenovo Ideapad Gaming 3 laptopum ile alakalı özellikle kurulum aşamasında birkaç problem yaşadım. Henüz ilk laptop deneyimim olduğu için birkaç problemimi Google da aratarak çözebildim ancak bazı problemleri çözemedim.(Lenovo Ideapad Gaming R7 5800H CPU ve RTX 3060 GPU)bunlardan biri bu laptop CPU'nun görüntü işlemcisini her daim birincil GPU olarak görüyor. Laptopun halihazırda olan harici GPU sunu ikincil grafik işlemcisi olarak görüyor. Tüm driverları kontrol ettiğimde güncel olduklarını gördüm. GeForce Experience programında da herhangi bir güncelleme görünmüyor ancak NVIDIA'nın sitesinden ekran kartını seçip driverını indirdiğim zaman dosyanın uyumsuz olduğu uyarısı çıkıyor ve kurulum gerçekleşmiyor. Deneme amaçlı CS:GO oyununu kurdum ve bu sayede laptopun harici GPU'yu da kullandığını gördüm ancak pek emin değilim. Bunu tam olarak netleştirmem için ne yapmam gerekiyor? Bir diğer problemim ise MSI Afterburner programı ile ilgili. Programda (RivaTuner de kurulu) izleme sekmesinde OSD de göster kısmını işaretlememe rağmen bilgiler oyun esnasında ekranda görünmüyor. Bunun bir çözümü var mıdır acaba? Söylediğim gibi bu benim ilk laptop deneyimim. Yapmam gereken farklı ayarlar mı var? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 38
  • Adsız.png
    Adsız.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 36
  • Ekran görüntüsü 2022-05-13 170225.png
    Ekran görüntüsü 2022-05-13 170225.png
    34 KB · Görüntüleme: 38
Çözüm
Afterburner'i açınca riva turner açılıyor değil mi otomatik olarak? Çözüldü: MSI Afterburner hiçbir oyunda çalışmıyor şölye bir konu var dene istersen.

Evet riva turner otomatik açılıyor bahsettiğiniz konudaki adımları da denedim ancak bir çözüme varamadım maalesef
Sorun halen güncel yardımcı olabilecek var mı?
Sorun çözüldü arkadaşlar problem CS:GO'nun kendisi veya Steam ile alakalıymış. Steam'de oyun başlatma seçeneklerine -allow_third_party_software kodunu yazdığımda problem düzeldi. Yardımlarınız için tekrardan teşekkür ediyorum.
Oyunda görmek için GPU 1 değil GPU 2'nin OSD göster diye seçilmesi lazım. Zaten 3060 gerekirse devreye giriyor sürekli açık değil, webde falan gezerken genelde dahili kullanılır. Oyunda 3060 çalışır.

Sistem az güç tüketmek için masaüstü deneyiminde harici GPU'yu kullanmamaya özen gösterir. Eğer hep harici kullanılsın istiyorsan NVIDIA denetim masasında değiştirebiliyorsun sanırsam.

Maalesef FPS ve Gpu 1 de 2 de seçili olmasına rağmen oyun içinde hiç bir bilgi göstermniyor
Yani hangisini seçersem seçeyim hiç bir bilgi çıkmıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-05-13 175840.png
    Ekran görüntüsü 2022-05-13 175840.png
    15,6 KB · Görüntüleme: 21
  • asıl.png
    asıl.png
    47,7 KB · Görüntüleme: 13
Afterburner'i açınca riva turner açılıyor değil mi otomatik olarak? Çözüldü: MSI Afterburner hiçbir oyunda çalışmıyor şölye bir konu var dene istersen.

Evet riva turner otomatik açılıyor bahsettiğiniz konudaki adımları da denedim ancak bir çözüme varamadım maalesef
Sorun halen güncel yardımcı olabilecek var mı?
Sorun çözüldü arkadaşlar problem CS:GO'nun kendisi veya Steam ile alakalıymış. Steam'de oyun başlatma seçeneklerine -allow_third_party_software kodunu yazdığımda problem düzeldi. Yardımlarınız için tekrardan teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı