Lenovo laptop şarjı kendiliğinden düşüyor

Psych0tic

Hectopat
Daha fazla  
Lenovo marka laptop sahibiyim. Batarya takılı iken şarja takıyorum, bilgisayarı açıyorum, masaüstünde hiçbir şey yapmamama rağmen şarjı kendi kendine düşüyor. Bataryayı çıkarıp şarj kablosunu bağlayıp açmaya çalışıyorum, bu sefer de Touchpad'in hemen altındaki ışıklardan biri yanıyor, fanlar 1 saniyeliğine dönüyor, ama laptop hemen geri kapanıyor. Sokağa çıkma yasağı ve Online derslerim de birleştiğinden tamire götüremiyorum. Ama yakın zamanda sınavım var ve telefondan yapılacak bir sınav değil. Tamir için ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sebebi belli değil mi? Taktığın kablo gereken gücü vermiyor olmalı. Telefonuna kernel aduitor veya o prizden gelen ampere bakabileceğin başka bir program ile prizden gelen elektrik gücünü kontrol etmelisin.

Eğer telefonunda Quick Charge varsa onu açarak yap bu testi çünkü normal şartlarda bir laptop için yeterli olan gücün çıkıp çıkmadığına telefon ile bakamazsınız.

Ayrıca sorun prizde değil ise muhtemelen adaptörtedir.

Sebebi belli değil mi? Taktığın kablo gereken gücü vermiyor olmalı. Telefonuna kernel aduitor veya o prizden gelen ampere bakabileceğin başka bir program ile prizden gelen elektrik gücünü kontrol etmelisin.

Eğer telefonunda Quick Charge varsa onu açarak yap bu testi çünkü normal şartlarda bir laptop için yeterli olan gücün çıkıp çıkmadığına telefon ile bakamazsınız.

Ayrıca sorun prizde değil ise muhtemelen adaptörtedir.
Laptop bana bir tanıdık tarafından verildi. Kasası kırıktı. Şarj girişinin olduğu yerin etrafında kırıklar vardı. Batarya olmasına rağmen şarjdayken kabloya temas edilince sistem kapanıyor. Ama kabloyu çekip çıkarınca kapanmıyor. Technopat Sosyal'e yazmadan önce 2 hafta kadar bozuktu. Burada konu açtım. Sistemi kapatıp %100 şarj olması için birkaç saat beklettim şarj olduğunda bios ekranına girip birkaç seçeneği "enabled" olarak değiştirdim ve şu an sistem sorunsuz çalışıyor. Düzeldi kendi kendine.

Laptop bana bir tanıdık tarafından verildi. Kasası kırıktı
Batarya olmasına rağmen şarjdayken kabloya temas edilince sistem kapanıyor.
Technopat Sosyal'e yazmadan önce 2 hafta kadar bozuktu.
Lenovo marka laptop sahibiyim. Batarya takılı iken şarja takıyorum, bilgisayarı açıyorum, masaüstünde hiçbir şey yapmamama rağmen şarjı kendi kendine düşüyor. Bataryayı çıkarıp şarj kablosunu bağlayıp açmaya çalışıyorum, bu sefer de Touchpad'in hemen altındaki ışıklardan biri yanıyor, fanlar 1 saniyeliğine dönüyor, ama laptop hemen geri kapanıyor. Sokağa çıkma yasağı ve Online derslerim de birleştiğinden tamire götüremiyorum. Ama yakın zamanda sınavım var ve telefondan yapılacak bir sınav değil. Tamir için ne yapmalıyım?
Hani bir şey için yardımcı olmaya çalışıyoruz ya, biz ilah değiliz. Eğer sen "Ben bir laptop sahibiyim ve bilgisayarım şarj olmuyor."yazarsan her irfan sahibi insan bilgisayarın o problem olmadan önce sorunsuz tek parça olduğunu düşünür :D

Probleminin çözülmüş olmasına sevindim.

Geri
Yukarı