Laptop kendiliğinden kapanıyor

Daha fazla  
Meslek
kergit kargıcısı
Daha yeni format attım, bilgisayarımı kullanıyordum kaç yıllık bilgisayar hiçbir şey olmuyordu durup dururken kendini kapatmaya başladı. Bilgisayar zerre kadar ısınmıyor ama aşağıda fotoğrafta gösterdiğim bilgisayar fişi çok ısınıyor. Fiş ısınıyor bilgisayarın hiçbir sorunu yok niye böyle kapanıyor? Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_20220630_182702.jpg
    IMG_20220630_182702.jpg
    49,4 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleyen: Moderatör:
Daha yeni format attım, bilgisayarımı kullanıyordum kaç yıllık bilgisayar hiçbir şey olmuyordu durup dururken kendini kapatmaya başladı. Bilgisayar zerre kadar ısınmıyor ama aşağıda fotoğrafta gösterdiğim bilgisayar fişi çok ısınıyor. Fiş ısınıyor bilgisayarın hiçbir sorunu yok niye böyle kapanıyor? Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Emin değilim ama bataryada sorun olabilir hocam

Batarya şarj alıyor mu?

Örnek olarak 60W şarj soketine 90W adaptör taktığınızda batarya şarj olmaz, eski modellerde böyledir.

Eğer batarya şarj almıyor ise sorun adaptörde olabilir, girişin desteklediğinden daha fazla yük te ısınmasına sebep olabilir.

Diğer bir yandan kendim de zamanında kullandığımdan biraz sorunlu bir giriştir. Eğer giriş sabit değilse, oynuyorsa, onun da değişmesi gerekebilir.

Giriş sorunlu olduğundan fazla güç çekmeye başlarsa bilgisayar kendini kapatır.

Geri
Yukarı