Çözüldü Lenovo laptop Windows 10 kurulumunda mouse ve klavye çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mert096

Kilopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Lenovo marka laptopum var ve içinde Windows 7 kurulu. Bunu kaç kere Windows 10'a yükseltmeye çalışsam da olmadı. Windows kurulumu yerine geldiğinde mouse klavye hiçbir şey çalışmıyor mouse imleci çıkmıyor. Yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu sorun benim de başıma geldi. Lenovo'nun bu model dizüstü bilgisayarlarında pek çok kişi aynı sorunla karşılaşmış internetten araştırdığıma göre. Lenovo'nun çevrimiçi çözüm danışmanından yardım almaya çalıştım ama hiçbir şey bilmeyen, ismi "L" ile başlayan bir kadını oraya diktikleri için bir sonuç alamadım. Bana çözüm olarak bilgisayarı servise götürmemi önerdi. Nedense bu benim aklıma hiç gelmemişti. Çözüm ise aslında basitmiş:

1- BIOS'a F2 ya da HotKey açıksa FN+F2 ile giriyoruz.
2- "Exit" penceresine gelip "OS Optimized Defaults" sekmesinden "Other OS" seçeneğini seçiyoruz.
3- Hemen üstündeki "Load Default Settings" seçeneğine gelip Enter'a basıyoruz.
4- "Configuration" penceresinden "HotKey Mode" seçeneğini "Disabled" yapıyoruz.
5- "Exit" penceresinden "Exit Saving Changes" seçeneğine gelip Enter'a basıp çıkıyoruz.

Bu bilgisayarda Boot Menu tuşu F12'dir. Bu tuş işe flaş belleği seçip formata başlayabilirsiniz.

Not: Yukarıda anlattığım çözüm Windows 10 için geçerli. Eğer Windows 7 ya da Windows 8 yüklemek isterseniz tüm işlemleri sırasıyla yapıp sadece 2. adımdaki "Other OS" yerine "Win7 OS" ya da "Win8 64bit" seçeneğini aktif etmeniz yeterli olacaktır.
Bu sorun benim de başıma geldi. Lenovo'nun bu model dizüstü bilgisayarlarında pek çok kişi aynı sorunla karşılaşmış internetten araştırdığıma göre. Lenovo'nun çevrimiçi çözüm danışmanından yardım almaya çalıştım ama hiçbir şey bilmeyen, ismi "L" ile başlayan bir kadını oraya diktikleri için bir sonuç alamadım. Bana çözüm olarak bilgisayarı servise götürmemi önerdi. Nedense bu benim aklıma hiç gelmemişti. Çözüm ise aslında basitmiş:

1- BIOS'a F2 ya da HotKey açıksa FN+F2 ile giriyoruz.
2- "Exit" penceresine gelip "OS Optimized Defaults" sekmesinden "Other OS" seçeneğini seçiyoruz.
3- Hemen üstündeki "Load Default Settings" seçeneğine gelip Enter'a basıyoruz.
4- "Configuration" penceresinden "HotKey Mode" seçeneğini "Disabled" yapıyoruz.
5- "Exit" penceresinden "Exit Saving Changes" seçeneğine gelip Enter'a basıp çıkıyoruz.

Bu bilgisayarda Boot Menu tuşu F12'dir. Bu tuş işe flaş belleği seçip formata başlayabilirsiniz.

Not: Yukarıda anlattığım çözüm Windows 10 için geçerli. Eğer Windows 7 ya da Windows 8 yüklemek isterseniz tüm işlemleri sırasıyla yapıp sadece 2. adımdaki "Other OS" yerine "Win7 OS" ya da "Win8 64bit" seçeneğini aktif etmeniz yeterli olacaktır.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı