Lenovo Laptop Windows boot edilemiyor

jacketch

Decapat
Lenovo laptop kullanıyorum. Açılışta Lenovo boot menüye atıyor. HDD seçinde 5dk siyah ekranda beklettikten sonra Windows yüklemeye başlıyor ama yüklenmeden PC kendini yeniden başlatıp çok uzun süren bir yükleme sonrası tekrar Lenovo boot menüsüne atıyor. 24 saat kapalı tuttuktan sonra Windows yükleniyor biraz kullanınca yine donup resetleniyor. Çözüm önerileriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Lenovo laptop kullanıyorum. Açılışta Lenovo boot menüye atıyor. HDD seçinde 5dk siyah ekranda beklettikten sonra Windows yüklemeye başlıyor ama yüklenmeden PC kendini yeniden başlatıp çok uzun süren bir yükleme sonrası tekrar Lenovo boot menüsüne atıyor. 24 saat kapalı tuttuktan sonra Windows yükleniyor biraz kullanınca yine donup resetleniyor. Çözüm önerileriniz nedir?

Windows bozulmuş format atman lazim.

24 saat kapalı tuttuktan sonra Windows yükleniyor biraz kullanınca yine donup resetleniyor. Çözüm önerileriniz nedir?

Donanımsal sorun gibi geldi bana açıkçası. Bu sorun ne zaman başladı?

Zaten boot edemiyor ki atsın. Ayriyeten sistem nedir?
Sabit diski boot edemiyor olması format atamayacağı anlamına gelmez. Ha bu sisteme atabilir mi? Atarken hata alırsa donanımsal sorunu doğrular belki...

Lenovo laptop aldıktan sonra 1 ay sürmedi aynı sorun benim de başıma geldi. Servise gönderdiğimde HDD'yi değiştirdiklerini söylemişlerdi. Yani @Recep Baltaş hocamın da dediği gibi sorun donanımsal. Bendeki sıkıntı sadece sürekli onarıma yönlendirmesiydi ve Windows'a çoğu zaman erişmememdi.

Live bir sistemde bir kaç donanım testi yapmak mantıklı olur ancak bundan önce başkalarının bir fikri vardır. Bir bekleyin olmadı yardımcı olabilirim.

Donanımsal sorun gibi geldi bana açıkçası. Bu sorun ne zaman başladı?

Sabit diski boot edemiyor olması format atamayacağı anlamına gelmez. Ha bu sisteme atabilir mi? Atarken hata alırsa donanımsal sorunu doğrular belki...
1 ay önce aynı şekilde bir sorunla karşılaştım format atıp düzeltmiştim. Düne kadar sorunsuz kullanıyordum fakat dün 5 rardan aynı anda dosya ayıklayıp bir yandan tarayıcıda birkaç sekmede uğraşırken kasıp donmaya başladı ardından bir ses geldi ve sistem yeniden başlattı kendini. Şimdi de windows kendini otomatik onarıyor ardından yeniden başlatıp lenovo boot menüye geri atıyor. Format atsam daha yeni attım zaten.

1 ay önce aynı şekilde bir sorunla karşılaştım format atıp düzeltmiştim. Düne kadar sorunsuz kullanıyordum fakat dün 5 RAR'dan aynı anda dosya ayıklayıp bir yandan tarayıcıda birkaç sekmede uğraşırken kasıp donmaya başladı ardından bir ses geldi ve sistem yeniden başlattı kendini. Şimdi de Windows kendini otomatik onarıyor ardından yeniden başlatıp Lenovo boot menüye geri atıyor. Format atsam daha yeni attım zaten.

Hard diskin sorunlu o zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı