Lenovo Laptop Windows boot edilemiyor

jacketch

Decapat
Lenovo laptop kullanıyorum. Açılışta Lenovo boot menüye atıyor. HDD seçinde 5dk siyah ekranda beklettikten sonra Windows yüklemeye başlıyor ama yüklenmeden PC kendini yeniden başlatıp çok uzun süren bir yükleme sonrası tekrar Lenovo boot menüsüne atıyor. 24 saat kapalı tuttuktan sonra Windows yükleniyor biraz kullanınca yine donup resetleniyor. Çözüm önerileriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
1 ay önce aynı şekilde bir sorunla karşılaştım format atıp düzeltmiştim. Düne kadar sorunsuz kullanıyordum fakat dün 5 rardan aynı anda dosya ayıklayıp bir yandan tarayıcıda birkaç sekmede uğraşırken kasıp donmaya başladı ardından bir ses geldi ve sistem yeniden başlattı kendini. Şimdi de windows kendini otomatik onarıyor ardından yeniden başlatıp lenovo boot menüye geri atıyor. Format atsam daha yeni attım zaten.
Ses nasıl bir sesti? Donanım kaynaklı olduğu kesin.

Dıt- dıt -dıt gibiyle RAM sorunu olma ihtimali de var. Başka bir bilgisayara erişimiz var mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
tam olarak bu ses.
@Dyrothbrk
@Polorchen
Sabit diski boot edemiyor olması format atamayacağı anlamına gelmez. Ha bu sisteme atabilir mi? Atarken hata alırsa donanımsal sorunu doğrular belki...
Sorun düzelmedi uefi format atmaya karar verdim, yaklaşık 16 saattir işlemin tamamlanmasını bekliyorum anormal bir şekilde çok yavaş ilerliyor sistem dosyaları hazırlarken %100 tamamlandı ardından hazırlanıyor yazısı geldi ve çark 2 saattir dönüyor. Sorun ne olabilir?

Dosya Ekleri

• 16491751964377909726251238195915.jpg
    16491751964377909726251238195915.jpg
    90,5 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
HDD çok yavaş veya RAM'de bir sıkıntı var. Sisteminizde çift kanal RAM varsa birini çıkarıp deneyebilirsiniz. Olmadı başka HDD veya SSD ile deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı