Lenovo laptopa hangi ekran kartı takılır?

Mustafa139

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Resimdeki laptopa hangi ekran kartları takılır? Ya da takılır mı?

IMG_20210606_215456.jpg

IMG_20210511_164421.jpg

Lenovo laptopa ekran kartı takılmaz. Harici takılsa etkili olmaz. Oyun oynayamıyorsanız satıp masaüstü alın. Çözümü budur.
Oyun oynayabiliyorum ancak daha fazla performans için harici takabilecegim ekran kartı modeli varsa soyleyebilirmisiniz. Yani pci yuvasi ben anakartta goremedim nasil takilir da bilmiyorum.

Wifi kartı yuvasını PCI express'e dönüştürüp harici ekran kartı takıp kullananları görmüştüm. Tabii ki bunu kendi ekranına vermiyor normal masaüstü gibi başka bir monitör ile kullanıyorsunuz. Videosunu bulursam atacağım. Böyle bir işlem yaparsanız ethernet ile kullanmak zorunda kalacaksınız gördüğüm kadarıyla oda yok sanırım, onun için de Type-C ethernet dönüştürücü almanız gerek. Bunları yaptığınız taktirde her türlü ekran kartını kullanabilirsiniz bütçenize kalmış. Fakat biraz maliyetli olacaktır tahminimce.

Oyun oynayabiliyorum ancak daha fazla performans için harici takabilecegim ekran kartı modeli varsa soyleyebilirmisiniz. Yani pci yuvasi ben anakartta goremedim nasil takilir da bilmiyorum.
Gereksiz. Bu işlemci yapacağınıza ekran kartının parasını laptopu da satıp ekleyerek daha iyi bir laptop alın. Laptopa harici ekran kartı e-gpu yoksa eziyet olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kendi ekranını da kullanabiliyormuşsunuz. Ama bu çeviriciler daha pahalı oluyormuş. Bu video size yardımcı olabilir fakat PCI dönüştürücü 500 TL civarı, daha ekran kartını beslemek için power supply almak zorundasınız ayrıca birde bunlara ek ekran kartı alacaksınız. Baya maliyetli olacak gibi ancak yaparsanız mutlaka yazın merakla bekleyeceğim. 😄
Gereksiz. Bu işlemci yapacağınıza ekran kartının parasını laptopu da satıp ekleyerek daha iyi bir laptop alın. Laptopa harici ekran kartı e-gpu yoksa eziyet olur.
Bende böyle düşünüyorum ama kişinin kendi tercihi olduğu için bize tavsiye vermek düşer. Benim param çok olsa zevkine denemek için yapardım mesela. 🤣🤣

Geri
Yukarı