Lenovo laptoplarda nasıl tuş geri takılır?

İnfinix

Hectopat
Bir Lenovo laptopum var. Tuşa bir şey oldu. İçine açtım dikkatlice, tekrar geri takmaya çalıştım. Takılıyor ama tekrar çıkıyor. Kolay bir şekilde nasıl takılır?

16200498696017446241396864028142.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Tuşları tutan plastik parça olması lazım onu yuvasına yerinden hareket etmeyecek şekilde takman lazım. Sadece üstüne tuşu koyup bastırdığınızda yerine oturacaktır. Dikkatli olun F tuşlarındaki plastikler küçük hemen kırılabiliyorlar çok baskı uygulamamaya özen gösterin.

Tuşları tutan plastik parça olması lazım onu yuvasına yerinden hareket etmeyecek şekilde takman lazım. Sadece üstüne tuşu koyup bastırdığınızda yerine oturacaktır. Dikkatli olun F tuşlarındaki plastikler küçük hemen kırılabiliyorlar çok baskı uygulamamaya özen gösterin.

Hocam her şeyi yapıyorum o plastik küçük şeyi yerine getiriyorum sadece üstüne tuşu koyuyorum baatırıyorum giriyor ama dayanaklı değil çıkıyor.

Hocam her şeyi yapıyorum o plastik küçük şeyi yerine getiriyorum sadece üstüne tuşu koyuyorum baatırıyorum giriyor ama dayanaklı değil çıkıyor.
O iki parçayı birleştirdikten sonra üsteki kırmızı yere gelen tarafı taktıktan sonra sağ sol tarafları bastırınca oturuyor. Diğer tuşlardan birini alt tarafından kaldırıp mekanizmaya bakabilirsin mekanizmayla beraber çıkmıyor tuşlar.
1620048655486.png

Yeni konular

Geri
Yukarı