Lenovo laptopta kırılan klavye tuşu garanti kapsamına girer mi?

Şener Terler

Decapat
Daha fazla  
Lenovo laptopta space tuşunu yerine nasıl sokarım diye başlık açmıştım geçen, o gün başaramadım ve ertesi gün bilgisayarcıda yaptırdım fakat tuşun altındaki metalleri tutan plastik kırıldığı için tuş yerine tam oturmadı ondan dolayı bazen basmıyor. Aslında bu sorun laptop ilk geldiğinde de vardı, zaten tuşu terinden çıkarma amacım oydu fakat tuş yerinden çıkınca geri sokamadım ve elimde kaldı. Aslında şu an da götürüyor beni ama ücretsiz yapılıyorsa garantiye vermek istiyorum. Sizce garanti bunu ücretsiz alır mı yoksa benden para alırlar mı? Arkadaki garanti jelatini duruyor hala yani iç donanımla herhangi bir oynama olmaıdı.

Lenovo Gaming IdeaPad modelli laptop kullanıyordum, daha alalı 3-4 ay olmasına rağmen S ve D tuşları yerinden çıkmıştı. Takmaya çalıştığımda takamayıp çengellerinin çıkıntısının çok az olduğunu gördüm ve servise yolladım.

Servis bir hafta sonra beni arayıp 12bine aldığım laptop için 3bin TL klavye parası istedi, kullanıcı hatası deyip ne varsa uydurdular. Ben de olayı Şikayetvar'a yazdım, Lenovo aynı gün arayıp sorunu ücretsiz bir şekilde çözdü.

Bu süreci anlattım ki nasıl bir servis ile uğraşacağınızı bilin hocam. Her ne kadar en başta sorun klavyede de olsa sonrasında yetkisiz işlem yaptırmışsınız.

Cihazınız garanti kapsamı dışında işlem görür ve bununla alakalı olarak ücretle karşılaşırsınız.
12bine aldığım laptop için 3bin TL klavye parası istedi,
Bunun sebebi tek bir tuş değişiminin gerçekleşmiyor olması ile alakalı. Klavyenin bir tuşunun kırılmış olmasında dahi üst kasa tamamen değişiyor.

Lenovo Gaming IdeaPad modelli laptop kullanıyordum, daha alalı 3-4 ay olmasına rağmen S ve D tuşları yerinden çıkmıştı. Takmaya çalıştığımda takamayıp çengellerinin çıkıntısının çok az olduğunu gördüm ve servise yolladım.

Servis bir hafta sonra beni arayıp 12bine aldığım laptop için 3bin TL klavye parası istedi, kullanıcı hatası deyip ne varsa uydurdular. Ben de olayı Şikayetvar'a yazdım, Lenovo aynı gün arayıp sorunu ücretsiz bir şekilde çözdü.

Bu süreci anlattım ki nasıl bir servis ile uğraşacağınızı bilin hocam. Her ne kadar en başta sorun klavyede de olsa sonrasında yetkisiz işlem yaptırmışsınız.
hocam aslıda vazgeçtim, zaten tuşta çok bir sorun yok sadece sağ taraf iki üç milimetre yukarıda, kullanıma herhangi bir etkisi yok. servisle hiç uğraşamam şimdi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı