Lenovo Legion 5 16.000 TL'ye alınır mı?

Yok hocam 200 TL daha verdim Omen 15 RTX 3070 aldım.

Omen 15'de bazı kişilerde keyboard ghosting, coil while ve ısınma gibi sorunlar gördüm hocam. Siz hiç bu sorunlara rastladınız mi? Bir de oyun oynuyorsanız ekranın 7ms olması ve MUX Switch'in olmaması fazla etkiliyor mu?

Ben anlamıyorum, yanlış mı araştırıyorum, ingilizcem mi zayıf. İnternette 1-1.5 haftadır laptopları araştırıyorum. Omenden fazlaca memnun olmayanan var. Isınma sorunlarının çokça olduğunu söyleyen var. Reddit kötü yorumlarla dolu Omen konusunda. Tabii herkese olmuyor ama demek ki sıkıntılı çıkma olasılığı daha yüksek.

Yok hocam 200 TL daha verdim Omen 15 RTX 3070 aldım.
hocam legionu tercih etmeyiş sebebiniz nedir acaba kusura bakmayın çok soruyorum ama kararsızm
@Ytweny hocam mediamarktta satılan bu modelin ekran tazeleme hızı 144Hz midir acaba yazmıyor sanki sitede
hocam legionu tercih etmeyiş sebebiniz nedir acaba kusura bakmayın çok soruyorum ama kararsızm
@Ytweny hocam mediamarktta satılan bu modelin ekran tazeleme hızı 144Hz midir acaba yazmıyor sanki sitede
legion 5 ten bahsediyorum

Son düzenleme:
Omen 15'de bazı kişilerde keyboard ghosting, coil while ve ısınma gibi sorunlar gördüm hocam. Siz hiç bu sorunlara rastladınız mi? Bir de oyun oynuyorsanız ekranın 7ms olması ve MUX Switch'in olmaması fazla etkiliyor mu?
Ben anlamıyorum, yanlış mı araştırıyorum, ingilizcem mi zayıf. İnternette 1-1.5 haftadır laptopları araştırıyorum. Omenden fazlaca memnun olmayanan var. Isınma sorunlarının çokça olduğunu söyleyen var. Reddit kötü yorumlarla dolu Omen konusunda. Tabii herkese olmuyor ama demek ki sıkıntılı çıkma olasılığı daha yüksek.

Oyun oynuyorum ama rekabetçi değil. Bu yüzden 7ms ekran pek de rahatsız etmiyor. Mux hakkında yorum yapmam için harici bir ekran bağlamam lazım ki FPS farkını görebileyim, yarın bağlayıp konuya mesaj atarım.

Isınma sorunu yok, OCCT ile 15dk boyunca stres testi yaptığımda ne cpu nede gpu 89 derecenin üzerine çıktı. Test sonrası çok hızlı bir şekilde soğudu her ikisi.

Coil while bendekinde var. Şu an çok fazla değil. İlerleyen zamanlarda rahatsız edici seviyeye gelirse servise göndereceğim. Fanı değiştirdikleri taktirde düzeleceğini düşünüyorum. Ama eğer sıkıntı bobinlerde ise yapacak bir şey yok.

legion 5 ten bahsediyorum

Hobi olarak Unreal Engine ile sinematik sahneler yapıyorum. Ekstra 2gb Vram işime yarayabileceğinden Omen tercih ettim. Eğer sadece oyun oynayacaksanız Legion 5 bence daha kalitelidir. Legion 5’in bu modelinin ekranı da 165Hz diye biliyorum.

Son düzenleme:
Oyun oynuyorum ama rekabetçi değil. Bu yüzden 7ms ekran pek de rahatsız etmiyor. MUX hakkında yorum yapmam için harici bir ekran bağlamam lazım ki FPS farkını görebileyim, yarın bağlayıp konuya mesaj atarım.

Isınma sorunu yok, OCCT ile 15dk boyunca stres testi yaptığımda ne CPU ne de GPU 89 derecenin üzerine çıktı. Test sonrası çok hızlı bir şekilde soğudu her ikisi.

Coil while bendekinde var. Şu an çok fazla değil. İlerleyen zamanlarda rahatsız edici seviyeye gelirse servise göndereceğim. Fanı değiştirdikleri taktirde düzeleceğini düşünüyorum. Ama eğer sıkıntı bobinlerde ise yapacak bir şey yok.

Hobi olarak Unreal Engine ile sinematik sahneler yapıyorum. Ekstra 2 GB VRAM işime yarayabileceğinden Omen tercih ettim. Eğer sadece oyun oynayacaksanız Legion 5 bence daha kalitelidir. Legion 5'in bu modelinin ekranı da 165Hz diye biliyorum.

Sağ olun hocam cevapladığınız için.

Hocam laptopu alalı yaklaşık 1 hafta oldu ben de Ryzen 7 5800H RTX 3060'lı model var. Ultra'da 4 saat yaklaşık Cyberpunk 2077 oynadım ve 80 dereceyi geçmedi işlemci de ekran kartı da. İşlemci overclocklu geliyor onu kapattım neredeyse 15-20 derece fark ediyor. Klavye konusunda da ısınma konusunda da daha ben bir problemle karşılaşmadım tabii daha 1 haftalık kullanım bu. Şarjı da normal kullanımda yaklaşık 4 saat gidiyor.

Geri
Yukarı