Lenovo Legion 5 fan sesi

Hocam Lenovo Legion fan sesi hakkında forumda araştırma yaptım, çözüm yolunun servis olduğunu söyleyenler var, ben de öyle düşünmüştüm fakat servise yollayamazsınız belki diye söylemedim.
yok hocam servise yollamam büyük ihtimal yeni aldım idare ederim bir süre daha teşekkür ederim yardımlarınız için

Aynı sorun bende de var. Virüsten şüphelenmiştim ama sıcaklık değerlerinin normal olmasından dolayı bu ihtimali ortadan kaldırmıştım. Benim fan sesi YouTube’da özellikle kaliteli videolarda sesi fazla çalışıyor. İşin ilginç yanı her güncellemeden sonra daha beter olması. En iyisi Vantage’yi kapatmak.

Güncel BIOS'ta fan ayarını bozdular diye biliyorum, maalesef onlar yeni güncelleme yayınlayan kadar böyle devam edecek:(
Maalesef hocam 2021 son çeyrekte gelecek diyorlar lakin bu güvenlikle beraber gelecek olan yeni güncelleştirmelerin olacak. BIOS için henüz net bir şey belli değil, fabrika çıkışlı BIOS’a dönmek belki çare olabilir lakin deneyen bulamadığım için denemedim.

Maalesef hocam 2021 son çeyrek de gelecek diyorlar lakin bu güvenlikle beraber gelecek olan yeni güncelleştirmelerin olacak. BIOS için henüz net bir şey belli değil, fabrika çıkışlı BIOS'a dönmek belki çare olabilir lakin deneyen bulamadığım için denemedim.

Hocam deneyenler gördüm ben, ancak dönmeye izin vermiyor cihaz. Lenovo'nun ne yaptığı belli değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı