Lenovo Legion 5 her oyunda 5-10 dakika sonra FPS düşmesi oluyor

Oğulcan.DLL

Kilopat
RAM
16 GB SK hynix
SSD veya HDD modeli
1 TB SSD WDC PC SN730
Ekran kartı
GeForce RTX 3060 Laptop GPU
Anakart
82JU
İşlemci
AMD Ryzen 7 5800H 16 CPUs 3.2 ghz
Başlıkta yazdığım gibi oynamak istediğim her oyunda ilk 5-10 dk dan sonra örnek vermem gerekirse 150 FPS üstü çalışan oyun 50-60 FPS'lere düşüyor. Bunun sebebinin aşırı ısınmadan kaynaklı olduğunu düşünüyorum fakat emin olmak istiyorum. Bilgili arkadaşlar aşağıdaki değerlere bakabilirler mi? Isınma problemi dışında anormal değerler var mı?(Lenovo Legion 5)

Screenshot_1.png

Ekran görüntüsü 2022-08-03 191819.png

Ekran görüntüsü 2022-08-03 192838.png

Değil. CPU'dan bahsetmiyoruz GPU'dan bahsediyoruz. GPU 85 dereceden sonra thermal Throttling'e maruz kalıyor.

Normal bir değer. Thermal macunları yeniledikten sonra tekrar düşücektir zaten. Veya yazın diye de olabilir sorun 1 aydır başladı demiş. Laptoplar masaüstü gibi değil hocam GPU'su da fazla ısınabiliyor.

Artı -1 Eksi
Değil. CPU'dan bahsetmiyoruz GPU'dan bahsediyoruz. GPU 85 dereceden sonra thermal throttling'e maruz kalıyor.
Arkadaşa katılıyorum. 85 dereceden sonra gpu kullanımını aniden %40 düşürerek, drop yemenize sebep oluyor. Laptobu temizlemek bir çözüm olarabilir, bende de böyle bir sorun mevcuttu.

Normal bir değer. Thermal macunları yeniledikten sonra tekrar düşücektir zaten. Veya yazın diye de olabilir sorun 1 aydır başladı demiş. Laptoplar masaüstü gibi değil hocam GPU'su da fazla ısınabiliyor.

Termal macunu yenileyince çözülecek olması şu an normal olduğu anlamına gelmiyor işte. Ayrıca bana ne anlatmaya çalışıyorsunuz? Bizzat kendim Legion 5 kullandım, bu kadar ısınması normal değil işte.

Yeni konular

Geri
Yukarı