Lenovo Legion 5 mi Monster Tulpar T7 v20.3 mü?

Bütçe
10000-13000
Monster sıcaklık konusunda tost makinesi görevi de görebileceği için 3060'ı tam kullandırtmaz muhtemelen. Zaten max-q modeli Watt değeri düşük performansı kısık yani, arada büyük fark olacağını sanmıyorum Legion daha ideal
Bir taraflarınızdan uydurmayın 20.3'ün ısınma sorunu yok sadece kasası çok kalitesiz.

Legion ezer geçer diyen bilgisiz arkadaşlar lütfen fikirlerini ekşide ya da günlüklerinde paylaşsınlar. RTX 3060 diyoruz gelmişler hala 2060'lı pc ile fark o kadar da olmaz diyorlar. Vallahi yazık. Okurken ben utandım. Normalde monster önermem ama yüksek fiyat bandındaki ürünler düşüklerine göre daha iyi oluyorlar. Bu yüzden elbette 3060'lı monster.
Kasası kötü olan bir cihaz v20.3. Abra serisinde olan hemen hemen her sorun bu laptopta da var. Yoksa ben de farkındayım daha güçlü bir donanıma sahip olduğunu. Ancak cidden alınmaz bu laptop.

Legion ezer geçer.

Tabii ki Legion.
Mümkünse nedenini de belirtebilir misiniz arkadaşlar?

Vray, corona gibi render programları kullanıyorsanız Lenovo daha avantajlı ama lumion, D5 gibi programlar kullanıyorsan Monster daha avantajlı. Ayrıca modelleme işleriyle uğraştığın için büyük ekran olması herzaman daha avantajlı olur. Ama kalite ve performans olarak düşünürsek Legion doğru tercihtir.Hem güçlü hem büyük ekran olsun dersen v22.1 alacaksın.
Daha çok After Effects ve Premiere Pro tarzı programlar kullanıyorum. Render performansı olarak bunları kastetmiştim. Monster hakkındaki mangal tarzı yorumlar beni tedirgin ediyor.

Legion ezer geçer diyen bilgisiz arkadaşlar lütfen fikirlerini ekşide ya da günlüklerinde paylaşsınlar. RTX 3060 diyoruz gelmişler hala 2060'lı PC ile fark o kadar da olmaz diyorlar. Vallahi yazık. Okurken ben utandım. Normalde Monster önermem ama yüksek fiyat bandındaki ürünler düşüklerine göre daha iyi oluyorlar. Bu yüzden elbette 3060'lı Monster.

Kasası kalitesiz. Dokundum mu kırılacak gibi. Ayrıca sorunlu bir model.

Daha çok After Effects ve Premiere Pro tarzı programlar kullanıyorum. Render performansı olarak bunları kastetmiştim. Monster hakkındaki mangal tarzı yorumlar beni tedirgin ediyor.

20.3'ün ısınma sorunu yok. Nedeni ise Legion'un 2020'nin en iyi laptopu seçilmesi. 20.3 gibi sorunlu bir model almak istemezsiniz herhalde.

Mangal gibi yanma sorunu yok bu modelde ama berbat bir kasası var. Leğen plastiğinden kasa yapmışlar resmen. O yüzden önermiyoruz.
Legion önerme sebeplerim ise şunlar:
1-) Isınma sorunu yok, başarılı bir soğutması var.
2-) Sağlam bir kasası var.

Render odaklı kullanacak isen Legion'ın işlemcisi çok daha güçlü. Ama eğer oyun oynarım bol bol diyorsan o zaman Monster çok daha önde. Kasa kısmında da öyle çat diye kırılan ya da yanyor be denilecek bir şey yok. Ama legion kalite bakımından çok daha ileride.

tabii ki de 2060'dan iyi olacak, ama ısınma sorunu yaşayacak bu laptop, kasası falan çok kaliteli değil yani. performansı düşecek, 115w bir 3060 modeli olsaydı direkt monster'ı önerirdim şahsen
Yine de 3060, 2060'lı lenovodan iyi. Hadi git bunu günlüğüne yaz şimdi.

Bu ne Monster düşmanlığıdır ya? Adamlar bu fiyata enfes bir laptop sunmuş siz ise gömüp duruyorsunuz.
Laptopun sadece ekran kartına ve işlemcisine bakarsan Abra serisi de güzel. Ama anlamadığın bir şey var. Bu laptopun berbat bir kasası var. Sorunlu bir kasa kullanıyor bu model. Düşmanlık değil bu yaptığım. Para gökten yağmıyor ve bu yüzden bir cihaz alınacak ise olabilecek en kaliteli cihazı almak daha mantıklı.

Geri
Yukarı