Lenovo Legion 5 vs HP Omen vs MSI Delta

Bütçe
35000

MROBOT

Centipat
Arkadaşlar selamlar,

Daha önce bir konu açmıştım; Tulpar T7 V21.8.1 vs Excalibur G911
Henüz bir PC almadım.

Şu an aklımda 2 model daha var;

1) Lenovo Legion 5 17ACH6H AMD Ryzen 7 5800H 16GB DDR4 RTX3070 GDDR6 8GB 1TB SSD 17.3" FHD 144Hz FreeDos Notebook | ITOPYA
2) HP OMEN 17-CK0004NT i7-11800H 16GB RAM 1TB SSD 8GB GeForce RTX 3070 17.3 inç FHD FreeDOS Siyah 4G8K9EA - HP Store Türkiye

Bütçe 33-35 k arası. İşim sebebiyle masaüstü kurmaktan ziyade laptop almak istiyorum ve beni uzun süre idare etsin, oyun anlamında tatmin etsin istiyorum. İkisi de 17.3"; benzer özelliklere sahip. Ancak kafamı karıştıran bir konu; MUX Switch. Bunların hangisinde var tam bilmiyorum. Bildiğim kadarıyla ikisi de Max-P RTX3070'e sahip, ancak yanılıyor da olabilirim. Bilgisi olan arkadaşlar açıklayabilirse sevinirim. Bir konu da şu ki RTX3070 işlemci FHD bir ekranda darboğaz yaratır mı? QHD modellere mi bakmalıyım sizce?

Yakın bütçede (mümkünse daha uygun :D), benzer özelliklere sahip önerileriniz varsa paylaşabilirseniz süper olur.

İlgili arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Ek olarak birda MSI Delta modeline denk geldim; MSI DELTA 15 A5EFK-002XTR R7-5800H 16GB DDR4 RX6700M GDDR6 10GB 1TB SSD 15.6 FHD 240Hz DOS Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Ekran kartı farklı bir model; 3060 - 3070 arası. Ancak Max-P midir kaç W TDP değeri var; MUX Switch özelliği var mı vs fazla bilgim yok. 15.6" ancak MSI'ın Alpha, bravo ve Delta serileri arasındaki en Premium modelmiş okuduğuma göre. Yorumlarınızı merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yorumlar için teşekkür ederim.

Hocam bu bilgisayarı araştırdım biraz; https://www.hepsiburada.com/asus-ro...sinabilir-bilgisayar-p-HBCV00000C9Z3T#reviews . Kronik sorunları olan bir seri olduğu belirtilmiş ; sıvı metal macundan dolayı CPU yüksek sıcaklıklara çıkıyor ve kısa devre hatasından dolayı GPU'nun yandığına dair birçok yorum var reddit gibi forumlarda. Ayrıca mux switch yokmuş. Ram ve SSD de dandik diyorlar sanırım bu yüzden fiyatı uygun.

Legion için de wifi sorunları olduğunu okudum. HP'nin de kasa malzeme kalitesi iyi değil diyorlar. 30 K vercez düzgün pc yok piyasada :D

Farklı öneri ve tavsiyeleri olan varsa paylaşırsa sevinirim.

O ekran kartına FHD ekran yakışmamış.

Önermem. MUX Switch yok. Onun yerine Omen veya Legion daha mantıklı.

Yorumlar için teşekkür ederim.

Hocam bu bilgisayarı araştırdım biraz; https://www.hepsiburada.com/asus-ro...sinabilir-bilgisayar-p-HBCV00000C9Z3T#reviews . Kronik sorunları olan bir seri olduğu belirtilmiş ; sıvı metal macundan dolayı CPU yüksek sıcaklıklara çıkıyor ve kısa devre hatasından dolayı GPU'nun yandığına dair birçok yorum var reddit gibi forumlarda. Ayrıca mux switch yokmuş. Ram ve SSD de dandik diyorlar sanırım bu yüzden fiyatı uygun.

Legion için de wifi sorunları olduğunu okudum. HP'nin de kasa malzeme kalitesi iyi değil diyorlar. 30 K vercez düzgün pc yok piyasada :D

Farklı öneri ve tavsiyeleri olan varsa paylaşırsa sevinirim.

HP'nin kasa kalitesi iyi diye duydum. Muhtemelen bahsettikleri ürün Pavilion serisindendir.

Geri
Yukarı