Lenovo Legion 5'de cızırtı

roland9

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, 1 hafta önce satın aldığım AMD işlemcili Lenovo Legion 5 Laptop'tan bugün ince bir ses gelmeye başladı. Bugüne kadar böyle bir ses yoktu. Ses sol taraftan (Q tuşunun altından) geliyor. Sanırım bu coil whine denen durum. AMD işlemci Boost'unu kapadım bir değişiklik yok. Fanlarda bir şey olabilir diye süpürgeyle çekip yeniden başlattığımda bir süre ses yoktu. Ancak bir YouTube videosu açtığımda yine gelmeye başladı. Çözülebilir olacağını umuyorum. Daha önce açılan konularda bir çözüm göremedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlginç bir şekilde laptopun arkasındaki mazgalın deliklerini parmağımla temizlerken ses birden gitti. Hatta gitmeden önce deliklerden bir tanesini kapattığımda ses duyulmuyordu. Delikte bir şey mi vardı da ben aldım, yoksa denk mi geldi anlamadım. Ama parmağımı belli bir yerde tutunca ses gelmiyordu eminim.

Umarım böyle kalır. Hatta bir deliği kapatmakla halledebileceğim bir sorunsa iade etmem.

Teşekkürler cevaplar için.

Cihazı bende almayı düşünüyorum kullanım tecrübelerinizi anlatabilir misiniz? Soğutma benim için önemli işlemcisi yüksek ısılara çıkıyor mu? Bir de IPS glow çok fazla var mı?

İlginç bir şekilde laptopun arkasındaki mazgalın deliklerini parmağımla temizlerken ses birden gitti. Hatta gitmeden önce deliklerden bir tanesini kapattığımda ses duyulmuyordu. Delikte bir şey mi vardı da ben aldım, yoksa denk mi geldi anlamadım. Ama parmağımı belli bir yerde tutunca ses gelmiyordu eminim.

Umarım böyle kalır. Hatta bir deliği kapatmakla halledebileceğim bir sorunsa iade etmem.

Teşekkürler cevaplar için.

Muhtemelen sonra yeniden tekrar edebilir hocam rahatsız eden bir ses ise değişim iste, etmiyorsa kalsın derim 👍

Cihazı bende almayı düşünüyorum kullanım tecrübelerinizi anlatabilir misiniz? Soğutma benim için önemli işlemcisi yüksek ısılara çıkıyor mu? Bir de IPS glow çok fazla var mı?
Bende işlemci oyunlarda genel olarak stabil 84C'de kalıyor maksimum. Frekanslar düşmüyor. IPS glow bende sıfır fakat ışık sızması aşırı az derecede mevcut bir noktada.
Muhtemelen sonra yeniden tekrar edebilir hocam rahatsız eden bir ses ise değişim iste, etmiyorsa kalsın derim 👍
Katılıyorum. Coil whine öyle kesilen bir şey değil. Muhtemelen ağlayan bobin kapattığınız deliğin yakınındaydı veya direkt altındaydı. O yüzden öyle kesildi.

Değişim olmuyor CW yüzünden.

Çok memnunum. Kasa ve klavye gayet iyi. Ekran çok kaliteli, özellikle renkler ve canlılık mükemmel. IPS Glow var ama az ve sadece ekran tamamen karanlıkken fark ediliyor (benimki 17 inç). Isınma sorunu yok ve her şey çok hızlı çalışıyor.

Vakit darlığından şu an bu kadar yazabileceğim, önümüzdeki hafta daha ayrıntılı yazmayı planlıyorum.

Bende işlemci oyunlarda genel olarak stabil 84C'de kalıyor maksimum. Frekanslar düşmüyor. IPS glow bende sıfır fakat ışık sızması aşırı az derecede mevcut bir noktada.

Katılıyorum. Coil whine öyle kesilen bir şey değil. Muhtemelen ağlayan bobin kapattığınız deliğin yakınındaydı veya direkt altındaydı. O yüzden öyle kesildi.

Değişim olmuyor cw yüzünden.

O zaman her Lenovo cihazda ışık sızması var.

O zaman her Lenovo cihazda ışık sızması var.
Hayır yok. IPG3 kullanan arkadaşımda sıfır sızma var mesela. CW gibi onun da garantisi yok. Fakat IPS bir panel alırken "Sızma var mı? Varsa almayacağım" diyenleri gördüm. Bu lafım onlara: O zaman IPS almayın hiç.

Hayır yok. Ipg3 kullanan arkadaşımda sıfır sızma var mesela. Cw gibi onun da garantisi yok. Fakat IPS bir panel alırken "sızma var mı? Varsa almayacağım" diyenleri gördüm. Bu lafım onlara: O zaman IPS almayın hiç.

IPS ekran alanlarda bu sorun olmaması büyük şans zaten ama bazı panellerde ışık sızması aşırı var ondan dolayı kullanım tecrübelerini sormak istedim.

IPS ekran alanlarda bu sorun olmaması büyük şans zaten ama bazı panellerde ışık sızması aşırı var ondan dolayı kullanım tecrübelerini sormak istedim.
Panel kalitesiyle alakalı o durum. Monster örneğin, kendileri kanımca kalitesiz paneller kullanıyorlar ve ışık sızması aşırı oluyor. Lenovo ve MSI modellerde bir nevi daha az oluyor. Panelleri cidden iyi. Tabii bu dediklerim high end cihazlar için.

Panel kalitesiyle alakalı o durum. Monster örneğin, kendileri kanımca kalitesiz paneller kullanıyorlar ve ışık sızması aşırı oluyor. Lenovo ve MSI modellerde bir nevi daha az oluyor. Panelleri cidden iyi. Tabii bu dediklerim High end cihazlar için.

Yarın Vatan ve Teknosa'da Lenovo Legion modellerine bir göz gezdireceğim. Hoşuma giderse eğer eve geldiğimde Hepsiburada'dan alırım. Aklımdaki tek sorun cihazın ekranında falan çok aşırı ışık sızması veya ölü piksel olursa iade etmek isterim. Servis olarak panele bir şey yapamazlar sonuç olarak. Hepsiburada iade sürecinde zorluk çıkarır mı?

Yarın Vatan ve Teknosa'da Lenovo Legion modellerine bir göz gezdireceğim. Hoşuma giderse eğer eve geldiğimde Hepsiburada'dan alırım. Aklımdaki tek sorun cihazın ekranında falan çok aşırı ışık sızması veya ölü piksel olursa iade etmek isterim. Servis olarak panele bir şey yapamazlar sonuç olarak. Hepsiburada iade sürecinde zorluk çıkarır mı?
Lenovo 3 tane ölü piksel varsa fotoğraf istiyor ve ona göre değişim veriyor. Ama 1 veya 2 tane ise değişim kabul etmiyoruz diyorlar. Lenovo supporta birisi yazmış aynen böyle yazmışlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı