Lenovo Legion 7 Pro RTX 4080 FPS düşmeleri oluyor

RamçO

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Elimde Lenovo Legion 7 Pro'i var. Bazı oyunlarda anlık takılmalar oluyor. Monitörden mi yoksa bir ayardan mı bilmiyorum. Mesela Witcher 3'te arada bir takılıyordu çok nadir. Şu anda CS2 oynarken bir anlık takılıyor ayarlar yüksekte oynuyorum. Ve Ready or Not oyununda sağlam drop yiyorum %99 FPS anlık 30 40FPS'ye düşüyor. Bazı mekan içlerinde de 40 50 FPS alıyorum. Ve son olarak da 85 86 dereceye ulaşıyor normal mi?
İşlemci: i9 13900HX.
Ekran kartı: RTX 4080.
RAM 32 GB.
Monitör: 165Hz 2K ekran.

Merhaba. Elimde Lenovo Legion 7 Pro'i var. Bazı oyunlarda anlık takılmalar oluyor. Monitörden mi yoksa bir ayardan mı bilmiyorum. Mesela Witcher 3'te arada bir takılıyordu çok nadir. Şu anda CS2 oynarken bir anlık takılıyor ayarlar yüksekte oynuyorum. Ve Ready or Not oyununda sağlam drop yiyorum %99 FPS anlık 30 40FPS'ye düşüyor. Bazı mekan içlerinde de 40 50 FPS alıyorum. Ve son olarak da 85 86 dereceye ulaşıyor normal mi?
İşlemci: i9 13900HX.
Ekran kartı: RTX 4080.
RAM 32 GB.
Monitör: 165Hz 2K ekran.

En son ne zaman temizliğini ve macun yenilemesini yaptınız ?

Merhaba,

Bu cihazı kullanıyorum.

Cihazda çok tuhaf bir sorun var. CS2 örnek olarak oynadığım zaman anlık şekilde drop giriyor. Cihaza yapmadığım şey kalmadı bütün sürücüleri tekrar tekrar yükledim. Hatta son çare format bile attım sorun düzelmedi. Sıcaklık değerleri kontrol ediyordum hiçbir ısınma söz konusu da değil. Performans modunda da aynı dengeli modda da aynı. PUBG'de aynı şekilde sorun var. Fakat GTA V'te bu sorun yok yağ gibi akıyor. Ama nedense sanki FPS oyunlarında bu sorun oluyor. Anlık şekilde takılma oluyor ve bunu sık sık yapıyor. Bir şey fark ettim mesela Epic'te arka planda bir şey indiğinde oyuna girdiğimde bu sorun olmuyor gibi. İndirmeyi durduruyorum sorun tekrar olmaya başlıyor. İşlemci yüksek frekanslı çalıştığı için indirmede yaptığı için PC arka planda düzeliyor diyeceksiniz fakat performans modunda zaten sürekli yüksek frekansta çalışıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim çok tuhaf bir sorun yardımcı olacak var mı?
Bu konuda bir çözüm yazmışlar umarım işe yarar.
Lenovo legion 7 pro rtx 4080 modelini almayı düşünüyorum, deneyimlerinizi de paylaşırsanız sevinirim.
İyi Sosyaller.

Bu konuda bir çözüm yazmışlar umarım işe yarar.
Lenovo Legion 7 Pro RTX 4080 modelini almayı düşünüyorum, deneyimlerinizi de paylaşırsanız sevinirim.
İyi sosyaller.

Şimdi yapıyorum ayarı. Fakat bir tane daha ayar gördüm var mı bilgisi olan ne işe yaradığına dair? Ve kesinlikle önerdiğim bir laptop hiç üzmez sizi.

Dosya Ekleri

• IMG_4871.jpeg
    IMG_4871.jpeg
    168 KB · Görüntüleme: 5
Şimdi yapıyorum ayarı. Fakat bir tane daha ayar gördüm var mı bilgisi olan ne işe yaradığına dair? Ve kesinlikle önerdiğim bir laptop hiç üzmez sizi.

Legacy Game Compability Mode: Yeni nesil işletim sistemlerinde, eski oyunları oynarken uyumluluk sorunlarını gidermek üzere sistemi optimize eder.
Eğer ihtiyacınız varsa güzel bir ayar.

Laptopta sıvı metal soğutma bulunuyor, yine de termal macunsuz nasıl, termal macun yine de gerekli mi ?

Legacy Game compability mode: Yeni nesil işletim sistemlerinde, eski oyunları oynarken uyumluluk sorunlarını gidermek üzere sistemi optimize eder.
Eğer ihtiyacınız varsa güzel bir ayar.

Laptopta sıvı metal soğutma bulunuyor, yine de termal macunsuz nasıl, termal macun yine de gerekli mi?

Soğutma olarak piyasanın iyilerinden kesinlikle hiçbir şekilde ısınma sorunu yaşamadım sadece Ready or Not oyunu sıkıntı çıkardı. Sanırsam onda da optimizasyon sorunu var DLSS açınca düştü sıcaklık bayağı. Soğutucuya gerek bile yok sadece havada olsun iyi hava alsın yeter tasarımı da çok güzel tavsiye ederim kesinlikle. Diğer ayara gelecek olursak teşekkür ederim şu anlık gereksiz duruyor.

Soğutma olarak piyasanın iyilerinden kesinlikle hiçbir şekilde ısınma sorunu yaşamadım sadece Ready or Not oyunu sıkıntı çıkardı. Sanırsam onda da optimizasyon sorunu var DLSS açınca düştü sıcaklık bayağı. Soğutucuya gerek bile yok sadece havada olsun iyi hava alsın yeter tasarımı da çok güzel tavsiye ederim kesinlikle. Diğer ayara gelecek olursak teşekkür ederim şu anlık gereksiz duruyor.
Rica ederim, konuyu çözüldü olarak işaretlerseniz sevinirim.

Geri
Yukarı