Lenovo Legion monitör bozuldu

Bütçe
5799

Basar.png

Hectopat
Yer
Kocaeli İzmit
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 7 5700X
ASUS TUF GeForce RTX2060 GAMING OC 6GB GDDR6 192Bit DX12
Corsair Vengeance RGB PRO 16GB (2X8GB) 3600Mhz CL18 1.35V DDR4
Asus Prime B450M-K II Amd B450 DDR4 4400 MHz (OC) Am4 mAtx
COOLER MASTER MASTERLIQUID ML120L V2
SilverStone PS15 PRO SST-PS15B-PRO 3
Cooler Master 750W MWE V2 80+ Bronze
-----------------------------------------------------------------------------------------
Dell Latitude 7490 – Intel i7 8650U 32GB RAM 500SSD
Meslek
Hyundai Assan Otomobil Fabrikasında User Support
Monitör
LENOVO Legion R25f-30 24.5 inç 240Hz(280Hz OC) 0.5ms Pivot FreeSync Full HD
Selam,

Geçtiğimiz mart 17 pazar günü Vatan Bilgisayar'dan Lenovo'nun.
Lenovo Legion R25F-30 24.5 inç 240Hz(280Hz OC) 0.5ms pivot FreeSync Full HD Gaming monitör siyah.
Model bir monitörünü aldım.

Dün akşam CS2 oynarken ekranım dondu ve bende bilgisayar dondu zannettim. Ara ara CS2 de drop muhabbetleri oluyor o yüzden çok da önemsemedim. Sonrasında baktım ekranda siyah siyah pikselleşmeler olmaya başladı sonrasında yavaş yavaş her yeri kapsadı ve son etapta ekran tamamen simsiyah oldu. Panel yandı sanırım gözümün önünde. Size sormak istiyorum sizce ne oldu? Monitörü yanıma aldım iş çıkışı arabayla Vatan'a götürüp garantiye gönderteceğim. Biraz araştırdım bazen panel konusunda çirkeflik yapıp kullanıcı hatası diye itelemeye çalışıyorlarmış ancak elimde videosu da var siyahlaşırken 4-5 dakika kadar çektim. Bakalım merak ediyorum akşam Vatan'da bizi neler bekliyor :)

R25F-30 sanırım VA paneldi. Oldum olası VA panel sevmem önermem. Berbattır.

Selam,

Geçtiğimiz mart 17 pazar günü Vatan Bilgisayar'dan Lenovo'nun.
Lenovo Legion R25F-30 24.5 inç 240Hz(280Hz OC) 0.5ms pivot FreeSync Full HD Gaming monitör siyah.
Model bir monitörünü aldım.

Dün akşam CS2 oynarken ekranım dondu ve bende bilgisayar dondu zannettim. Ara ara CS2 de drop muhabbetleri oluyor o yüzden çok da önemsemedim. Sonrasında baktım ekranda siyah siyah pikselleşmeler olmaya başladı sonrasında yavaş yavaş her yeri kapsadı ve son etapta ekran tamamen simsiyah oldu. Panel yandı sanırım gözümün önünde. Size sormak istiyorum sizce ne oldu? Monitörü yanıma aldım iş çıkışı arabayla Vatan'a götürüp garantiye gönderteceğim. Biraz araştırdım bazen panel konusunda çirkeflik yapıp kullanıcı hatası diye itelemeye çalışıyorlarmış ancak elimde videosu da var siyahlaşırken 4-5 dakika kadar çektim. Bakalım merak ediyorum akşam Vatan'da bizi neler bekliyor :)
Bu kadar düşük bütçeye 280hz 0.5ms pivot monitör üretmeye çalıştıklarında birşeyden kısıyorlar. Bilin bakalım ne? Malzeme kalitesi.
Geçmiş olsun hocam. Videosunu youtube'a falan yükleyip buraya atabilirmisiniz merak ettik.

Selamlar arkadaşlar güncelleme bildiriyorum.

Servise gönderildi kesinlikle tamir istemediğimi belirttim 14 gün içerisinde olduğu için servis kararının sonucunda (20 iş gününü bulabileceğini söylediler) benim seçimime göre ya ücret iadesi ya da aynı monitörün sıfırını vereceklermiş.. Bakalım beklemeye koydulduk.
Hocam videoyu atsanîz çok merak ettim. Geçmiş olsun bu arada.

Evet F modeli VA, İ modeli IPS olan. Bende sevmiyorum.
Youtube'a birazdan atarım linkini de buradan paylaşırım hocam.

Servise gönderildi kesinlikle tamir istemediğimi belirttim 14 gün içerisinde olduğu için servis kararının sonucunda (20 iş gününü bulabileceğini söylediler) benim seçimime göre ya ücret iadesi ya da aynı monitörün sıfırını vereceklermiş.. Bakalım beklemeye koydulduk.

Para iadesi alıp yeni monitör almanı tavsiye ederim.

Selamlar arkadaşlar güncelleme bildiriyorum.

Youtube'a birazdan atarım linkini de buradan paylaşırım hocam.
Sakın saçma sapan aynı monitörü isteme bak, sen iade et gel biz sana öneri yaparız 20 gün sonra.

Geri
Yukarı