Lenovo Legion R25i-30 kullanıcılarının görüşleri nasıl?

Teşekkürler. Benim sorunum yazılımla ilgili değil. IPS glow rahatsız ediciymiş. Ekrana karşıdan bakıyorum sağ sol ve alt soluk. Açı değişince düzeliyor anca. Boynumu sağa ve sola kaydırıp kullanamayacağıma göre iade etmeye karar verdim. Ayrıca ekranda acayip bir yapaylık var. Yazılar falan bir garip. Pixeller hafif belli oluyor. Acer KG241qs monitörümden sonra hiç tatmin etmedi.
illa ips panel olsun demiyorsanız Va panellisini almanızı öneririm. Siyahları gerçekten çok iyi renkleride çok iyi ama az bir şey ghosting var onu fark ettim belkide fazladır yada ben anlamıyorumdur. Ghosting testlerini ekte paylaştım testlere bakıp en azından aklınızda fikir oluşur. Ayrıca ghosting testi başarılı mı değil mi yazmış olursunuz :)
İlk olanında overdrive hdr freesync kapalı. İkincide ise overdrive 4'te :)

Dosya Ekleri

• IMG_0658 (1).jpg
    IMG_0658 (1).jpg
    355,8 KB · Görüntüleme: 71
  • IMG_0659 (1).jpg
    IMG_0659 (1).jpg
    362,9 KB · Görüntüleme: 64
illa ips panel olsun demiyorsanız Va panellisini almanızı öneririm. Siyahları gerçekten çok iyi renkleride çok iyi ama az bir şey ghosting var onu fark ettim belkide fazladır yada ben anlamıyorumdur. Ghosting testlerini ekte paylaştım testlere bakıp en azından aklınızda fikir oluşur. Ayrıca ghosting testi başarılı mı değil mi yazmış olursunuz :)
İlk olanında overdrive hdr freesync kapalı. İkincide ise overdrive 4'te :)
Renk doğruluğu olarak va mı? ips mi? Siyahlar konusunda va daha iyi diye biliyorum da renkler konusunda nasıl acaba?

Renk doğruluğu olarak va mı? ips mi? Siyahlar konusunda va daha iyi diye biliyorum da renkler konusunda nasıl acaba?
renk konusunda evet ıps daha iyi diyorlar bazı kişilerde va diyor. Ama şunu diyebilirim bende bunun va modeli olanı var ve mağazaya gidip karşılaştırarak aldım. Şunu farkettim diğer ıps monitörlerden renk olarak daha iyiydi. Bazı ıps monitörler var evet onları geçemez çünkü fiyatlarıda yüksek ama bu fiyat bandındaki bazı ıps monitörlerden daha iyi olduğunu düşnüyorum. Zaten monitörü ilk aldığımda monitördeki renk kalitesi ciddi oranda kendini belli ediyor. Sadece biraz ghosting var onu da fotoğraf atarak paylaştım. :)

Sol alttaki parlama çok rahatsız edici. Özellikle siyah ekranda. Film falan izlenmiyor. Sol üstteki ışık sızması mı? Fotoğraf biraz abartmış tabii.

Dosya Ekleri

• 20240410_171823 (1).jpg
    20240410_171823 (1).jpg
    116,5 KB · Görüntüleme: 66
Arkadaşlar bugün yüksek ihtimalle bu monitörü alacağım. Ağırlıklı olarak tasarım yapacağım ama oyun da oynayacağım. Bu monitör okey midir veya 4500-5000 TL bandında başka bir monitör mü bakayım ?

Geri
Yukarı