İnceleme Lenovo Legion R25I30 monitör incelemesi

Merhabalar konudan biraz bağımsız ama legion r24i-30 monitörü yeni aldım iki gün oldu fakat 180hz ayarladığımda bazı bölgelerde mor düz çizgiler oluyor ve görüntüyü bozuyor. Acaba 180hz ile mi alakalı yoksa monitörde mi bir sıkıntı var ona göre değişim yapacağım.

Sadece oyunda olmuyor genel olarak hep var mor çizgi şeklinde değil de pikseller şeffaf tarzı bozuluyor yazının üstüne geldiğinde falan belli oluyor. Ekran kartını yeni aldım. Sorunun ekran kartından olabileceğini düşünmedim hiç.

Written by.
@Mando9098 hocam ben de bu monitörden aldım ama tam net değil gibi, böyle piksel piksel gibi çok az var. Böyle her yerde değil ama masaüstünde duvar kâğıdından mı kaynaklı anlamadım. 165 Hz yaptım ayarlardan. Bir de monitör ayarlarını ne yaptınız, neyde kullanıyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Hocam bende öyle bir problem yok. Ayarlardan OverDrive yüksekse 2.seviyeye getirin. O etkiliyor olabilir ya da MPRT açıksa kapatın. Onun dışında ben parlaklık 100 contrast 64 saturation 55 Dark Boost 4 seviyesinde kullanıyorum.

MPRT nedir hocam

MPRT nedir hocam

0.5ms değerini kullanabilmemiz için olan bir ayar. Hertz aşırtması gibidir. Lakin MPRT açılınca görüntü tuhaflaşıyor sizde açık olabilir. Açık ise kapatın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…