İnceleme Lenovo Legion R25I30 monitör incelemesi

Merhaba öncelikle, olabildiğince kısa ve öz bir inceleme yapmaya çalışacağım. Ürünü ben buradan Hepsiburada'nın kendisinden direkt satın aldım şöyle bir halde geldi.

1706803824660.png

Kutusunda hiçbir ezilme gibi bir durumla karşılaşmadım Hepsiburada bu konuda gerçekten kusursuz bir kargo imkanı sağlıyor. Monitörün kurulumuna gelirsek oldukça basit bir kurulumu var kendi kılavuzu çok karışık geldiğinden bu videoyu izledim ben oldukça yardımı dokundu.
Ürünün özelliklerine gelirsek arkadaşlar öncelikle 180Hz OC olayı 30 dakkikalık bir şey yani kullanmaya pek değecek bir şey değil bunu söylemeliyim. İkinci bir özellik olarak monitörümüz istediğimiz şekilde yukarı ve aşağı kalkıp iniyor hatta telefon gibi yapabiliyorsun duruşunu. :D

1706804167080.png

Bunlarda tam şekilde yukarı ve aşağı getirilmiş halleri:

1706804213570.png

1706804236364.png

Arka kısmıda böyle:

1706804261652.png

Şunu da belirtiyim duruşunu ayarlamak için herhangi bir vida sökme işlemi falan yok elinizle hafif bir şekilde ittirdiğinizde istediğiniz tarafa doğru gidiyor bunu çok iyi ayarlamışlar.
IPS panel muhabbetini ben ilk kez deneyimledim arkadaşlar ve şunu söyleyebilirim ki gözlerim açıldı bildiğin. Gerçektende monitör o gerçekçilik hissini sonuna kadar yansıtıyor.

1706804406975.png

1706804426483.png

Aşağıya koyduğum görsel bana ait değil internetten buldum sadece IPS panel ile diğer panellerin farkını anlamanız için bıraktım. Soldaki başka bir panel sağdaki bizim monitör.

1706804467208.png

Bu arada şunu da belirtiyim çok büyük bir monitör arkadaşlar yani bu bütçedeki monitörler genelde 23 inç olurken bu 24.5 inç gerçektende bayağı iri daha iyi anlamanız için 20 inç eski ekranımla karşılaştırmasınıda koyuyorum.

1706804521688.png

Ekstra olarak monitörü taktıktan sonra bilgisayarıma bildirim geldi ve o bildirime tıkladığımda direkt monitörün kendi yazılımı yüklendi pek bir olayı yok gibi ama yine de onunda görsellerini bırakıyorum.

Ekran görüntüsü 2024-02-01 190437.png

Ekran görüntüsü 2024-02-01 190410.png

Ekran görüntüsü 2024-02-01 190357.png

Ekstra olarak monitör yanında DisplayPort ve güç kablosu ile geldiğini de söyleyeyim. Ekstra olarak kendi hoparlörü var monitörün ama çok yeterli değil hatta bayağı az ses veriyor onu da söyleyeyim.

Benim fark ettiğim şu ana kadar iki kötü yanı var diyebiliriz ilki monitörün güç kablosunun girişiyle alakalı şunu söyleyeyim girişine ufak bir dokunduğunuzda veya monitörü yukarı alırken direkt çıkıyor ve monitör kapanıyor. Sinir bozucu bir konu gerçektende ikinciye gelirsek cihaz bana biraz fazla ısınıyor gibi geldi.

Çok iyi ve detaylı bir inceleme değil maalesef çünkü ben o incelemeyi yapabilecek bir adam değilim sadece son dönemlerin en popüler monitörlerinden birisi olduğundan ve fark ettiğim bir incelemesi olmadığından yazayim dedim. Bence fiyatına kesinlikle değer sorunuz olursa cevaplarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sonradam yaptığım testlerde farkettim ki blur testinde çizgide kırılma meydana geliyor ve hatta diğer testlerde de görüntüde yırtılma oluyor. Nvidia ekran kartı ile açabildiğim bütün syncler açık halde yaşadım bunu(dp ile). Ve hatta bu sorunları monitörü 60hz'ye sabitlediğimde de yaşadım. Herkesde bu hata var mı yoksa bana mı denk geldi? Test edebilenler yardımcı olursa sevinirim.

@EmreLds

Monitör de led indicator ayarını off yapınca sadece bilgisayar açıkken monitör ışığı yanmıyor. Laptop uyku modunda ya da tamamen kapalıyken monitör ışığı turuncu yanmaya devam ediyor. Sizde de böyle mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı