İnceleme Lenovo Legion R25I30 monitör incelemesi

Nereden kapatabilirim?

Monitörün arkasındaki joystick üzerinden oynayarak kapatilirsiniz. Dediğim üzere OverDrive ayarınıda 2.level a çekin eğer yüksekse.

IPS panellerde bu kadar olması normal, yapacak bir şey yok.
Hocam tamamen beyazlık olmadıgı sürece bir sorun olmaz. Az loş bir ışık ise ı IPS panellerde doğal durumdur.
Karışıklık olmasın. Her IPS 'te olan kronik IPS problemi IPS glow'dur. Işık sızması (backlight bleed) ise kenardan aydınlatmalı (Edge LED) monitörlerin tamamında olabilir. IPS glow çok değilse değişime gerek yok çünkü olmayan IPS yok. Ama ışik sızması var ise ben değişim taraftarıyım.
Elinizdekinin siyah tekdüzeliği çoi kötü gelmesiyse ve buna rağmen beğenmediyseniz başka herhangi bir IPS'in kontrastını beğenmenize imkan yok. Elinizdeki en iyi kontrasta sahip IPS monitörlerden birisi çünkü. VA panel dogal olarak çok daha iyi kontrasta sahip olacaktır ancak onun da getirisi çok.

AOC 24G2SP monitörümde siyah ekran açınca belirgin derecede koyu mavimsi siyah tonda arka ışıklandırmasını görüyordum. Bu durum olmasa kontrast'ı fena sayılmaz aslında. Ne demek istediğimi anlamadıysanız aşağıdaki videonun 2:13 dk'sına bakın. (2:13 dk'daki en sağdaki monitör)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benimkisi direk 8 bit değil. Direk 8 bit paneller ile çok farkı olur mu bilmiyorum
Şunu da düzelteyim 24G2SP doğal 8 bit.
Hocam tarifiniz ışık sizmasını anlatıyor. Işık sızması da dediğim gibi:
Ama ışik sızması var ise ben değişim taraftarıyım

İnsanlar siyah performansını karşılaştırırken her ne kadar sadece kontrasta baksa da aslında sizin de fark ettiğiniz üzere siyah tekdüzelik de bir o kadar önemli. Bu yüzden zaten:
Elinizdekinin siyah tekdüzeliği çoi kötü gelmesiyse ve buna rağmen beğenmediyseniz
Böyle dedim.

Sonradam yaptığım testlerde farkettim ki blur testinde çizgide kırılma meydana geliyor ve hatta diğer testlerde de görüntüde yırtılma oluyor. Nvidia ekran kartı ile açabildiğim bütün syncler açık halde yaşadım bunu(dp ile). Ve hatta bu sorunları monitörü 60hz'ye sabitlediğimde de yaşadım. Herkesde bu hata var mı yoksa bana mı denk geldi? Test edebilenler yardımcı olursa sevinirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…