Lenovo Legion R25I30 ölü piksel için ne yapmalı?

İadeniz yapıldıktan sonra tekrar sipariş verebilirsiniz aynı ürünü fakat gelen monitörün de ölü pikselsiz çıkacağının garantisi yok biraz şans işi.
Hocam bunun sıkışmış piksel vs olması ihtimali var mı çünkü sadece siyah ekranda gözüküyor ve kırmızı rengte ve hiçbir şekilde normal kullanımda göremiyorum ben bunu.

Arkadaşlar monitörü yeni aldım. Ölü piksel testinde siyah arka planda sağ üst çapraz çok ufak kırmızı şekilde gözüken bir ölü piksel var, sizce iade etmeli miyim? Benim çok dert değil asla oynarken veya internette dolaşırken fark edilmiyor dahi ancak bu ölü pikselin yayılması veya başka bir sorunu tetikleme olasılığını arttırması durumu söz konusu mu?
Bugün bu konu hakkında ben de konu açtım:

Ben kendi ürünümü Trendyol üzerinden almıştım ve bugün iade ettim.
Muhtemelen Hepsiburada üzerinden yeniden sipariş vereceğim. Tamamen şans işi yeni sipariş edeceğim monitörde de ölü piksel çıkabilir. (bu sefer sipariş ettiğimde de ölü pixel çıkarsa daha fazla uğraşmayacağım büyük ihtimalle)
Eğer iadeyle uğraşmak istemiyorum diyorsan ve ölü piksel seni rahatsız etmiyorsa değiştirme ama sanırım ölü pixelin yayılma ihtimali varmış. Ayrıca sıkışmış pixelleri giderdiğini iddia eden siteyi de kullanabilirsin bende işe yaramamıştı ama denemekten zarar gelmez işe yaradığını söyleyen bir kaç adam görmüştüm sitede.

Bugün bu konu hakkında ben de konu açtım:

Ben kendi ürünümü Trendyol üzerinden almıştım ve bugün iade ettim.
Muhtemelen Hepsiburada üzerinden yeniden sipariş vereceğim. Tamamen şans işi yeni sipariş edeceğim monitörde de ölü piksel çıkabilir. (bu sefer sipariş ettiğimde de ölü pixel çıkarsa daha fazla uğraşmayacağım büyük ihtimalle)
Eğer iadeyle uğraşmak istemiyorum diyorsan ve ölü piksel seni rahatsız etmiyorsa değiştirme ama sanırım ölü pixelin yayılma ihtimali varmış. Ayrıca sıkışmış pixelleri giderdiğini iddia eden siteyi de kullanabilirsin bende işe yaramamıştı ama denemekten zarar gelmez işe yaradığını söyleyen birkaç adam görmüştüm sitede.

Hocam cidden çok ufak ve rahatsız etmiyor yenisi geldiğinde daha kötü bir şey çıkarsa daha çok canım sıkılır o yüzden iade etmeyecğeim ya eski konulara baktımda yayıldığını gören olmamış daha aynı şekilde kalmış.

Hocam cidden çok ufak ve rahatsız etmiyor yenisi geldiğinde daha kötü bir şey çıkarsa daha çok canım sıkılır o yüzden iade etmeyecğeim ya eski konulara baktımda yayıldığını gören olmamış daha aynı şekilde kalmış.
Benim iadem kabul edilmeyip geri gönderilirse bende uğraşmayacağım büyük ihtimalle. Gelirse de dediğim gibi yeniden satın alıp daha büyük bir sorun olmadığı sürece onu kullanmaya devam edeceğim bu fiyat bandında bu kadar kusursuz bir ürün aramak ne kadar mantıklı bilmiyorum çok fazla şans faktörü var işin içerisinde.

Benim iadem kabul edilmeyip geri gönderilirse bende uğraşmayacağım büyük ihtimalle. Gelirse de dediğim gibi yeniden satın alıp daha büyük bir sorun olmadığı sürece onu kullanmaya devam edeceğim bu fiyat bandında bu kadar kusursuz bir ürün aramak ne kadar mantıklı bilmiyorum çok fazla şans faktörü var işin içerisinde.
Aynen öyle hocam uğraşmayın bence ölü piksel büyük bir iade sebebi olmamalı eğer rahatsız etmiyorsa inanın ben bazen dikkatlı baktığımda dahi görmüyorum iki sene içinde yayılsa zaten garanti var cidden karta para gelecek kutulayacağım tekrar alacağım gelecek vs derken birde yeni gelenin daha kötü olması olasılığı elde olunca cidden çok uğraşmaya gerek yok sıkıntı yoksa keyfinize bakın gitsin zaten fiyat performans ürünü.

Durum noldu hocam.

Son düzenleme:
Aynen öyle hocam uğraşmayın bence ölü piksel büyük bir iade sebebi olmamalı eğer rahatsız etmiyorsa inanın ben bazen dikkatlı baktığımda dahi görmüyorum iki sene içinde yayılsa zaten garanti var cidden karta para gelecek kutulayacağım tekrar alacağım gelecek vs derken birde yeni gelenin daha kötü olması olasılığı elde olunca cidden çok uğraşmaya gerek yok sıkıntı yoksa keyfinize bakın gitsin zaten fiyat performans ürünü.

Durum noldu hocam.
Pazartesi günü iadem satıcıya ulaşmasına rağmen halen "İade inceleniyor" olarak gözüküyor.
Standart servis süresi olan 21 günlük süre tanınmış durumda.
21 gün içerisinde para iadesi/tamir onarım/ürün değişimi/iade reddi seçeneklerinden biriyle geri dönüş yapmaları gerekiyormuş. Bir ölü pixel uğruna 1 haftadan fazla süre gitti ve daha da gidecek kısacası.

Daha fazla bekleyemem diye düşünüp 2 gün önce Vga to Hdmi kablo aldım PCyi eski monitörüme bağladım. Yeni monitör gelene kadar böyle kullanacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı