Lenovo Legion R25I30 vs Gigabyte G24F-2

vinterrest

Picopat
Daha fazla  

İki ürünün Epey'de karşılaştırması: Gigabyte G24F-2 - Lenovo Legion R25i-30 Karşılaştırması - Epey

Arkadaşlar başlıkta gördüğünüz gibi bu iki monitör arasında kaldım?
Benim için görüntü kalitesi, panel kalitesi, renk kalitesi vs önemli hangisi bu konuda daha iyidir?
Lenovo 8 bit, Gigabyte da 8 bit ama ( 6 bit +frc)
sRGB: Lenovo %99, Gigabyte %125
DCI-P3: Lenovo %90, Gigabyte %95 bunlardan hangisi daha önemli, bu farklar görüntü kalitesini çok etkiler mi? Lenovo'nın bir artısı da dahili hoparlörünün olması.
Görüşlerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Hocam ben de Lenovo düşünüyorum fakat gigabyte alan da çok itopya'da indirimli satıldığı için olabilir. Siz neden lenovo dediniz paneli mi daha iyi?
Gigabyte sürekli kampanya yapılan bir urun daha dün aksama kadar 4399TL'ydi bundan kaynakli da cok satıyor. Lenovo özellik bakımından daha iyi epeyde karşılaştırabilirsin. @Saint Lucia hocam cok daha detayli bilgi verecektir

Gigabyte sürekli kampanya yapılan bir urun daha dün aksama kadar 4399TL'ydi bundan kaynakli da cok satıyor. Lenovo özellik bakımından daha iyi epeyde karşılaştırabilirsin. @Saint Lucia hocam cok daha detayli bilgi verecektir
Teşekkürler hocam, @BerkayZ87 nickli arkadaş da bayağı biliyor sanırsam. O da cevaplarsa sevinirim.

Lenovo panel olarak daha kaliteli ve dinamik kontrast özelliğine sahip.
Gigabyte şu anki fiyatıyla asla alınmaz. Gigabyte'nin artısı arka aydınlatmasının biraz daha kaliteli olmasıdır. Kaliteli arka aydınlatma yüksek sRGB değeri sunar. sRGB değerlerlerinin aralarındaki fark bu yüzdendir.
Eğer ergonomi (pivot ve asansör) önemli değilse MSI'den G2422 önerimdir. 👍

Lenovo panel olarak daha kaliteli ve dinamik kontrast özelliğine sahip.
Gigabyte şu anki fiyatıyla asla alınmaz. Gigabyte'nin artısı arka aydınlatmasının biraz daha kaliteli olmasıdır. Kaliteli arka aydınlatma yüksek sRGB değeri sunar. sRGB değerlerlerinin aralarındaki fark bu yüzdendir.
Eğer ergonomi (pivot ve asansör) önemli değilse MSI'den G2422 önerimdir. 👍
Hocam msi'da dahili hoparlör filan yok bi de pivot ve asansör de önemli o yüzden galiba lenovo alacağım fakat şu sRGB ve DCI-P3 kafama takıldı, bu iki değerde gigabyte önde ama lenovo'nun bir üstünlüğü de net 8 bit olması, gigabyte'da bu durum 6+frc filan. Bu değerleri ve diğer özellikleri de tabii hesaba katarsak film, dizi izlerken lenovo mı gigabyte mı daha iyi olur?

Hocam MSI'da dahili hoparlör filan yok bir de pivot ve asansör de önemli o yüzden galiba Lenovo alacağım fakat şu sRGB ve DCI-P3 kafama takıldı, bu iki değerde Gigabyte önde ama Lenovo'nun bir üstünlüğü de net 8 bit olması, Gigabyte'da bu durum 6+frc filan. Bu değerleri ve diğer özellikleri de tabii hesaba katarsak film, dizi izlerken Lenovo mı Gigabyte mı daha iyi olur?

Film ve dizi izleme de Lenovo sollar. Çünkü dinamik kontrast özelliği var. IPS'lerin bilirsiniz native kontrast oranı zayıftır. Bu yüzden siyahlar açık tonda olur. Bu yazılım ile siyahlar daha koyu hele gelebiliyor.
HP Omen 25I'den kopyalanan bir özellik. Bu bütçede normalde bulmak imkansız.

Film ve dizi izleme de Lenovo sollar. Çünkü dinamik kontrast özelliği var. IPS'lerin bilirsiniz native kontrast oranı zayıftır. Bu yüzden siyahlar açık tonda olur. Bu yazılım ile siyahlar daha koyu hele gelebiliyor.
HP Omen 25I'den kopyalanan bir özellik. Bu bütçede normalde bulmak imkansız.
İyi o zaman hocam, peki bu sRGB, DCI-P3 ve bit değerlerini kıyaslar mısınız?

İyi o zaman hocam, peki bu sRGB, DCI-P3 ve bit değerlerini kıyaslar mısınız?

Ben bu değerlere oyun oynayacak kişilerin çok takılmamasını tavsiye ediyorum. %99 sRGB değeri ve %80 dCi standart ve yeterli olan değerlerdir zaten. Grafik tasarım, render, Adobe gibi işleriniz olur o zaman true 10 bit panel ve daha derin SRGB'li monitör alırsınız. Klasik oyuncular için fark yaratmayan değerler.

Yeni konular

Geri
Yukarı