Lenovo legion vs Casper Excalibur

bayruzgar

Hectopat
Daha fazla  
Dostlarım öncelikle herkese selam. Gaming laptop ile ilgilenen neredeyse herkesin bu iki bilgisayardan haberi ve bunlar hakkında fikri vardır. Hangisini tercih etmemi önerirsiniz? Ekran kartı olsun işlemci olsun RAM kapasitesi olsun birbiriyle aynı. SSD hafıza farkı var ve diğer tasarımsal farklar. Hangisini önerirsiniz soğutmaları hakkında bilginiz var mı? Yardımcı olursanız minnettar kalırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Casper öneren olmaz zaten. Oyun bilgisayarı alırken sadece işlemci, ekran kartı, RAM gibi temel donanım bileşenlerini baz alma. Genel yapısı, yazılım desteği, dizaynı, malzeme kalitesi gibi faktörler önemlidir.

Max. bütçenizi net olarak belirtin.

Uyarınız için teşekkürler öncelikle, bütçem kısıtlı değil fakat 4.5 ile 6K düşünüyorum ve bu fiyat aralığındaki laptopların çoğunu inceleme fırsatım oldu. MSI ve Monster dahil bunlardan da öneri alabilirim.

Arada başka farklar da var. Benim attığım modelde 16GB RAM var, sizin attığınız modelde 8GB. Benim attığım modelde 256GB SSD ve 1TB HDD var, sizin attığınız modelde sadece 256GB SSD var.

Levono Legion serisi hakkında ne düşünüyorsunuz peki? Birçok yerden araştırıyorum 1 haftadır Casper'dan tamamen vazgeçtim artık. MSI için teknik servisinde sıkıntı yaşadıklarını söyleyenler var ve benim için olmazsa olmazlardan birisidir. Monster için de ısınma problemi olduğunu söylediler. Sanırım Lenovoya doğru yaklaşıyorum fakat sizden de bilgi almak iyi olur benim için.

Modelleri pahalı şu anda. Monster'ın yeni modellerinde sorunların çoğu kalktı. MSI'ın da teknik servisi gayet iyidir. Nereden görüyorsunuz böyle abuk bilgileri anlamıyorum valla.

Monster Abra serilerinde ısınma problemi vardı. Sanırım Lenovo Y520 almayı planlıyorsunuz. Y520'de 1050TI va. Monster'da ise 1060. Karar sizin. Ben olsam Monster alırdım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı