Lenovo Legion Y27-30 monitörde ghost screen kalıyor

Shyankh

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Huawei Mateview GT 34
Intel Core i5 12400F
MSI RTX 4070 Gaming X Slim
Asus Prime H610M-A D4
Corsair Vengeance LPX 3200mhz CL16 (8x2)
WD Green 480 GB (SN350) M.2 SSD
Kioxia Exceria G2 1 TB M.2 SSD
ID-Cooling SE-214-XT
Corsair Carbide Series SPEC-Delta 650W 80+ Bronze
Monitör
Lenovo Legion Y27-30
Lenovo Legion Y27-30 monitör aldım ve UFO testi yaptım hiçbir sıkıntı yok ama masaüstüne dönünce ghost screen kaldığını fark ettim, anlamadığım şey şu ki Chrome'da donanım hızlandırmayı açınca ghost screen kalmıyor, kapatınca ghost screen oluyor. Şimdi bu ghost screen panel ile ilgili bir sorun değil mi? Sorun varsa vardır yani donanım hızlandırma ile ne ilgisi olabilir? Bu monitörün panelinde sorun var mıdır yok mudur?

Ben de yakın zamanda bu monitörü aldım. Panelde bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Bahsettiğiniz şey tarayıcı ile ilgili olması lazım. Ghost screen olması da bir çeşit ''bug'' olabilir. Her seferinde ghost screen kaldı mı yoksa sadece tek sefer mi oldu? Başka tarayıcı ile deneyin bir de.

Ben de yakın zamanda bu monitörü aldım. Panelde bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Bahsettiğiniz şey tarayıcı ile ilgili olması lazım. Ghost screen olması da bir çeşit "bug" olabilir. Her seferinde ghost screen kaldı mı yoksa sadece tek sefer mi oldu? Başka tarayıcı ile deneyin bir de.
Tarayıcılık sorun değil zaten bunu donanım hızlandırma ile alaklı olduğunu söyleyerek belirttim, ben Chrome'u donanım hızlandırma kapalı kullanıyorum ve Chrome'da site biraz açık kalırsa ghost screen oluyor. Edge'i donanım hızlandırma açık kullanıyorum aynı siteyi biraz açık bırakıyorum ve ghost screen olmuyor. Sağlamasını yapmak için Chrome'da donanım hızlandırma ayarını açıp aynı adımlar izledim ve ghost screen olmadı. Ne zaman tarayıcı fark etmeksizin donanım hızlandırma kapalı kullanırsam ghost screen oluşuyor.

Bunun monitör ile ilgisi yok. Sistemde oluşan bir ''bug'' olduğunu düşünüyorum. Bu arada monitör ile ilgili bir sorum var; bende HDR kapalı olduğunda renkler çok soluk ve kötü. Sizde de böyle mi? Hangi renk ayarlarında kullanıyorsunuz monitörü?

Bunun monitör ile ilgisi yok. Sistemde oluşan bir "bug" olduğunu düşünüyorum. Bu arada monitör ile ilgili bir sorum var; bende HDR kapalı olduğunda renkler çok soluk ve kötü. Sizde de böyle mi? Hangi renk ayarlarında kullanıyorsunuz monitörü?

Evet bende de HDR'da renkler çok soluk ama oyunda denemedim. Renk ayarlamadım, aslında kuzenim için aldık, kontrol etmek amaçlı kurup, denedim, monitör ile alakalı çok bilgim yok.

Senin sorununa gelecek olursak tekrardan, problem monitörden kaynaklı değil.
Sen de bir kontrol eder misin, Chrome ayarlarda donanım hızlandırma diye aratıp kapatabilir misin, sonrasında Chrome'u yeniden başlatıp UFO ghosting testini açıp bir 3-5 dk bekleyip masaüstüne geri döner misin? Anca böyle anlayabilirim sanırım, çünkü ona göre monitörü iade ya da değişim isteme durumum var.

Denedim şimdi. Bende öyle bir şey olmadı. Ama panelden kaynaklı bir durum olsaydı, donanım hızlandırma ile alakası olmadan iki türlü de o şekilde olması gerekirdi.

Denedim şimdi. Bende öyle bir şey olmadı. Ama panelden kaynaklı bir durum olsaydı, donanım hızlandırma ile alakası olmadan iki türlü de o şekilde olması gerekirdi.
İşlemcin nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı