Lenovo Legion Y27-30 renk ayarları

Hocam şimdi denedim oldu FreeSync Premium ayarını Auto'dan off a aldığımızda MPRT ayarını değiştirebiliyoruz oyunlarda daha çok iş görür fakat FreeSync kapalı olduğundan V-Sync açılabilir belki.

Bende şimdi yaptım standart modda ike frii ve HDR kapalı parlaklık ve kontrst ayarladım iyi oldu. Bundan önce ASUS'u VG258 vardı leş gibi şimdilik iyi gibi sol altta hafifi ışık sızması VR rahatsız etmiyor en azından ölü piksel çıkmadı.

Hocam şimdi denedim oldu FreeSync Premium ayarını Auto'dan off a aldığımızda MPRT ayarını değiştirebiliyoruz oyunlarda daha çok iş görür fakat FreeSync kapalı olduğundan V-Sync açılabilir belki.
Kanka mprt neye yarıyor ekran kararıyor açtığım zmn.

Son düzenleme:
Bende şimdi yaptım standart modda ike frii ve HDR kapalı parlaklık ve kontrst ayarladım iyi oldu. Bundan önce ASUS'u VG258 vardı leş gibi şimdilik iyi gibi sol altta hafifi ışık sızması VR rahatsız etmiyor en azından ölü piksel çıkmadı.

Kanka MPRT neye yarıyor ekran kararıyor açtığım zmn.

Hocam MPRT monitörün gecikme süresini 1 msden 0.5mse düşürüyor parlaklığı kısması falan default ayarlara getirdiğinden kaynaklı ben parlaklığı 50'de kullanıyorum ben açınca MPRT'yi 75'e çıkartıyor monitörün default ayarlarına döndürüyor ama ayarlayabiliyoruz sanırım açtıktan sonra.

MPRT bazı kişilerde göz ağrısı yapıyor. En azından bende yaptığını söyleyebilirim. Ve ekrandaki tireme gözle görünmese de beyin algılıyor, telefonun ağır çekim modunda kontrol edebilirsiniz, ben kullanmıyorum, tavsiye de etmiyorum. Yani pek ahım şahım bir özellik değil bence. Bir yerden verirken bir yerden alıyor. 1ms GTG yeterli.

Ayrıca vatandan almayı düşünenler için bir şey söylemek istiyorum. Orada çalışan bir arkadaş uyardı beni de, Lenovo'da satın aldıktan sonra pixel kontrolü yapılmıyor ve önceki arkadaşların da söylediği gibi ölü pixel olsa bile belli bir kural çerçevesinde değerlendiriliyor. Çalışan arkadaşın tavsiyesi şu şekildeydi; ürünü vatanın sitesinden mağazada teslim olarak almamı söyledi, böylece ölü pixel olur ise 14 gün cayma hakkım olacağını ve gerekçe göstermeden iade edebileceğimi söyledi, ben de müşteri hizmetlerine sorarak bunu teyit ettim ve bu şekilde aldım.

Yalnız internetten alırken mağazada stok olmasına rağmen Online stok görünmedi, mağaza ile görüştüm fakat stok açamayacaklarını söylediler. Ben de müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım, yardımcı oldular ve benim için sipariş oluşturdular, 5 dakika sonra da kasadan ürünü teslim aldım. Vatan'dan ne alırsanız alın imkanınız var ise mağazadan teslim seçeneği ile Online olarak almanızı öneririm, çünkü 14 gün cayma hakkınız oluyor bu şekilde.

Not: Renk konusunda çok kötü olan VG279Q1A monitörün ekranın altında 4. ayda şerit çıktığı için iade ettim (5 ay dolmadığı için iade edebildim) ve Y27-30 aldım. Renk konusunda çok iyi. Ghosting, ölü pixel, ışık sızması yok (VG279Q1A'da da yoktu bu sorunlar). Sadece 180hz kandırmacası hoş değil. Panel 180hz destekliyor ama ürün 165Hz. 180Hz'e Overclock ile 30 dakika boyunca çıkılabiliyor ve PSREF'de şöyle yazıyor: "180Hz'de hız aşırtma laboratuvar test verilerine dayanmaktadır ve bu işlev ekranda düzensizliklere neden olabilir". Ama ürün sayfasındaki özellik tablosunda bile "180Hz yenileme hızı" ibaresi yazıyor. Bu şekilde lanse etmek bence tüketiciyi kandırmaya çalışmaktan başka bir şey değil, hoş bulmuyorum. Alma niyeti olan arkadaşlar da kanmasın buna, monitör 165Hz.

Ölü piksel çıkmadı ama sol altta ısık sızması fark ettim oyun oynarken zaten hiç belli olmuyor. MPRT kapalı kullanıyorum dediğin gibi faydası yok.

Ölü piksel çıkmadı ama sol altta ısık sızması fark ettim oyun oynarken zaten hiç belli olmuyor. MPRT kapalı kullanıyorum dediğin gibi faydası yok.

Hocam zaten IPS panellerde ışık sızması bir yere kadar hepsinde var bildiğim kadarı ile normal o yüzden benim de sol alt taraflarda çok ufak vardı fakat test yaparken dikkatli bakınca çarptı sadece gözüme. Günlük kullanımda fark edilmiyoe.

Yeni konular

Geri
Yukarı