Çözüldü Lenovo Legion Y520 80WK014UTX PES 2021 çok düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Metehan Beyaz

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda PES 2020 vardı. Ufak tefek sıkıntılar oluyordu ancak oyunu oynamama engel değildi. Oyundan zevk alıyordum. Dün PES 2021 aldım. Ancak ana ekranda bile olmak üzere çok düşük FPS alıyorum. Sanki oyunu ağır çekimde oynuyormuş oluyorum. Yardımcı olursanız sevinirim yoksa mecbur iade edeceğim.

Laptop: Lenovo Legion Y520 80WK014UTX.
İşlemci: Intel(r) Core(tm) i5-7300HQ CPU @ 2.50 GHz.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 2 GB.
RAM: Samsung 8 GB DDR4.
Depolama: 1TB HDD.

Çözüm
Cihazınızın bakımı gelmiş olabilir.
Acaba şarjda ve windowsta güç seçenekleri kısmında yüksek performans modunda oynuyor musunuz?
Bir de NVIDIA denetim masasında 3D ayarlarının yönetilmesi kısmında "Yüksek Performanslı NVIDIA işlemcisi" seçili mi?
Dediklerinizin hepsi seçili
.
Oyun da hangi ekran kartı çalışıyor?
Onu nasıl öğrenebilirim?
.

Onu nasıl öğrenebilirim?
Bakmayı becerebildim. Intel Graphics 630'u kullanıyor. Peki GTX 1050'yi nasıl kullandırabilirim?
NVIDIA Denetim Masasından PES 2021.exe'yi "Yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi" seçili yaptım ve problem düzeldi.
Acaba şarjda ve windowsta güç seçenekleri kısmında yüksek performans modunda oynuyor musunuz?
Bir de NVIDIA denetim masasında 3D ayarlarının yönetilmesi kısmında "Yüksek Performanslı NVIDIA işlemcisi" seçili mi?

.
Oyun da hangi ekran kartı çalışıyor?
Onu nasıl öğrenebilirim?
.

Onu nasıl öğrenebilirim?
Bakmayı becerebildim. Intel Graphics 630'u kullanıyor. Peki GTX 1050'yi nasıl kullandırabilirim?
NVIDIA Denetim Masasından PES 2021.exe'yi "Yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi" seçili yaptım ve problem düzeldi.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı