Lenovo Legion Y520 batarya performansı düştü

semih3845

Hectopat
Arkadaşlar yaklaşık 1 sene önce Lenovo Legion Y520 aldım. Oyuncu biligsayarı olduğu içinde hep şarjda oynuyorum. Ama fark ettim ki batarya yaklaşık 1.5-2 saatte bitiyor. Ben alırken bilgisayarda li-lion batarya bulunduğunu bu yüzden kolay kolay bozulmayacağını söylemişlerdi. Yani şarjı dolunca elektriği bataryadan değil prizden alıyordu. Ben de buna güvenerek full şarjda oynadım. 1 haftada bir şarjı bitirip tekrar dolduruyordum. Fakat şu an ilk aldığım zamana göre batarya da bayağı bir performans düşüşü var. Ama yapacağım bir şeyde yok oyun oynarken FPS düşmesin diye şarjdan da çıkaramıyorum. Sizce bu performans düşüşü normal mi

Son düzenleyen: Moderatör:
Normaldir, içeride kimyasal bir tepkime oluyor ve hiç bir tepkime %100 verimle gerçekleşmez. Yani her doldur boşaltta batarya zarar görür. Tahmini bir döngü sayısı belirtilir. Mesela Duracell 1000 deşarja kadar falan der. 1000'den sonra o pile ne olacağını kimse bilemez şansa döner. İnternette kaç kullanımda pillerin ne kadarının öldüğünü gösteren tahmini grafiklere bakabilirsiniz. Bir fikir verir.

Fazladan bilgi:
Laptop bataryalarıda içlerindeki 4-8 pilden 1 tanesinin bozulması ile durur. Ve hayır evde tamir risklidir yapılmamalıdır. Çok sorun yaratıyorsa yenisi alınır. Malum batarya patladı kolu koptu haberlerini görüyoruz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı