Lenovo Legion Y520 HDD okuma hızı

TunayBLG

Centipat
Bilgisayarı aldığımda böyle bir sorun yoktu son zamanlarda oyunlar da drop girmeye başladı ve takılmaya başladı. Cidden oyun oynarken insanı sinir eden bir konu. Bilgisayarım Lenovo Legion Y520 donanımsal olarak ve FPS konusunda sıkıntı yok ancak drop giriyor dediğim gibi. Takılı olan HDD bu 'Seagate ST1000LM035 2.5" 1TB 5400RPM 128MB SATA3 Notebook HDD'.
------------------------------------------------------------------------------

1586962522434.png

Sonuçları maalesef böyle :( bilgisayarın garantisi devam ediyor garantiden değişirler mi? Kendim değiştirirsem de garantisi bozulur mu? Çaresiz bir durum. :( (Bu testi yaptıgımda bilgisayarım 2 gün 1 saat dir açık haldeydi)

Write RND4K'in 0.00 cikmasi disinda degerler normal. HDD'den 50-60Mb/s RND4K performansi bekleyemezsiniz. Testi bir iki defa daha yapin. eger RND4K 0.1 ya da 0.05 gibi degerler alir ise sorun yok demektir.
Tavsiyem dusuk boyutlu da olsa bir SSD edinmeniz. Bu da HDD'nin incelemesi.

Write RND4K'in 0.00 cikmasi disinda degerler normal. HDD'den 50-60Mb/s RND4K performansi bekleyemezsiniz. Testi bir iki defa daha yapin. Eger RND4K 0.1 ya da 0.05 gibi degerler alir ise sorun yok demektir.
Tavsiyem dusuk boyutlu da olsa bir SSD edinmeniz. Bu da HDD'nin incelemesi.

İnternet de ufak araştırmıştım 100-150 olması gerektigi yazıyordu. İnternet te HDD modelime de bakınca 110'un üstünde oldugunu gördügüm için öyle demiştim. Tekrar yaptım ve boyle çıktı çok büyük bir problem yok galiba sizin dediğinize göre?

1586970898814.png

Screenshot (25).png

2019 model ve uzun bir sure kullanmadigim WD HDD'nin degerleri.
HDD'lerde bu degerler 1-2 mb yukari assagiya oynar. Raid yapanlar ya da ozel seri HDD'lerde 50mb belki. 128'lik de olsa sata bir SSD HDD'nin hizini sequantial write'da 5'e RND4K'da 60'a katlar.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı