Lenovo Legion Y520 Oyunlarda Ani FPS Düşüşü

Merhabalar:
Bundan 1 ay önce Vatan Computer'da indirime girdiğini ve uygun fiyatta olduğunu düşündüğümden bu notebooku satın almıştım. İlk denediğim oyun Far Cry 3'tü; yani nesli geçmiş sizin de kabul edeceğiniz üzere rahatça oynamam gerekiyordu.

Ancak kafayı yemek üzere olduğum ve uzun süredir çözümünü bulamadığım FPS düşüşleriyle karşı karşıyayım. Ultra ayarlarda 60 FPS rahatça giden oyun bir anda 50'ye 40'a düşüp tekrar geri dönünce bütün oyun keyfiniz kaçıyor. Bir çok şey denedim, ekran kartı güncelledim (diğer her şey günceldi), Yabancı forumlara da baktım biraz yok yok bulamıyorum çözümü.

Ne olur böyle bir sorunla karşı karşıya daha önce gelmiş ya da önerisi olan varsa yazsın, çok minnettar kalırım. (6000 TL verdik bu notebook'a)

Sadece Far Cry 3'te değil, Hellblade Senuas Sacrifice'da da tıpatıp aynı sorun meydana geliyor

GTX 1060 Maxq Edition
16 GB RAM
2 TB harddisk
256 GB SSD
Intel i7 7700 HQ

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar:
Bundan 1 ay önce Vatan Computer'da indirime girdiğini ve uygun fiyatta olduğunu düşündüğümden bu notebooku satın almıştım. İlk denediğim oyun Far Cry 3'tü; yani nesli geçmiş sizin de kabul edeceğiniz üzere rahatça oynamam gerekiyordu.

Ancak kafayı yemek üzere olduğum ve uzun süredir çözümünü bulamadığım FPS düşüşleriyle karşı karşıyayım. Ultra ayarlarda 60 FPS rahatça giden oyun bir anda 50'ye 40'a düşüp tekrar geri dönünce bütün oyun keyfiniz kaçıyor. Bir çok şey denedim, ekran kartı güncelledim (diğer her şey günceldi), Yabancı forumlara da baktım biraz yok yok bulamıyorum çözümü.

Ne olur böyle bir sorunla karşı karşıya daha önce gelmiş ya da önerisi olan varsa yazsın, çok minnettar kalırım. (6000 TL verdik bu notebook'a)

Sadece Far Cry 3'te değil, Hellblade Senuas Sacrifice'da da tıpatıp aynı sorun meydana geliyor

GTX 1060 Maxq Edition
16 GB RAM
2 TB harddisk
256 GB SSD
Intel i7 7700 HQ
Windows 10 olduğuna emin oldum için XBOX Game DVR kapatın ve tüm driverleri güncelleyin sonra yeniden başlatın laptopunuzu

Bunu yükleyip sonucu paylaşın.
https://www.driveridentifier.com/files/driveridentifier_setup.exe
BIOS güncel mi ? Oyunlar orijinal mi ?
Bunlar güncel çıkmadı, hepsini güncelledikten sonra sonucu belirteyim:)
Oyunlar orijinal evet.
Bir de bunları güncellerken öncekilerin hepsini ayrı ayrı silmeme gerek var mı? Üstüne kursam olur mu?
Ekran Alıntısı.PNG

Finaller dolayısıyla geç yazıyorum.
Dediklerini yapmakla birlikte 3 tane daha oyun denedim.
Prey ve Alien isolation'da hiçbir sorun olmazken, Deus Ex Manking Divided'da buna benzer problemler var. Yani bu problem oyun mu seçiyor, yoksa bir ayardan mı kaynaklanıyor anlamadım.
Eğer donanımsal bir problem olsaydı her oyunda problem olması gerekirdi sanki.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı