Çözüldü Lenovo Legion Y520 oyunlarda kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yakohno

Decapat
Lenovo Legion Y520 8 GB RAM GTX1050 i5 7. nesil Windows 10 Home.

Oyunlarda en düşük ayarlar otomatik seçiliyor ve FPS çok düşük oluyor. Üstelik normalde bir Laptop'un rahatlıkla kaldırabileceği oyunlarda gerçekleşiyor bu. Başından geçen işlemler şunlar:

İlk alındığında süperdi fakat akılsız başımla bir uygulamadan virüs kaptığından şüphelenip format attım.

Sonra işletim sistemi lisansı gitmiş. Üstelik laptop yavaşladı. Servise götürdük lisans işini düzelttiler. Yavaşlık olmadığını söyleyip gönderdiler. Bir süre oyun oynamadım fakat oynamak istediğimde bu sorunun olduğunu farkedip sıfırladım. Sonra Kaspersky lisansı aldık, Driver Booster yükledik, bin kez virüs taraması yaptık bin kez güncelledik fakat durum malum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Çözüm
Aynı PC var, öyle bir sorun yok. Şu adımları yaptığından emin ol:

-Oyunları her zaman şarjda oyna ve pil kullanımını maksimum performansa ayarla.
-GeForce Experience'tan maksimum performansa ayarla.
-DLL'lerin silinmesi yüzünden kasıyor olabilir, DirectX yükleme aracı ile gerekli DLL'leri indir.
-Driver Booster kullanma.
FPS'inizin aniden düşmesinin çeşitli sebepleri olabilir.

1- öncelikle oyunları HDD'de mi oynuyorsunuz? Laptopun bendeki modelindeki HDD hatalıydı, yeni nesil diyebileceğimiz neredeyse bütün oyunlarda her 5 saniyede bir takılmaya yol açıyordu. Öyleyse SSD almanız şart.

2- RAM kullanımı önemli. Kullanımı takip edin, eğer %90 civarlarına dayandıysa ya arka plan uygulamalarını kısıtlayacaksınız ya da grafik ayarlarını düşüreceksiniz. Ancak en iyi çözüm 16 GB RAM'e çıkartmak.

3- 2 GB ekran kartınızın belleği ne kadar kullanıldığını takip etmelisiniz. Eğer bir saniyeliğine dahi olsa, bellek yetersiz kalırsa drop yersiniz. Bunu çözebilmenizin tek yolu grafikleri kısmak. Tabii ki yeni bir laptop almayı düşünmüyorsanız.

4- geleneksel yöntemleri uyguladığınızdan emin olun. Arkada işlemciyi vs. kullanan uygulama çalışmaması gibi.

Hocam SSD de kullanıyordum RAM kullanımı normaldi ekran kartı 4 GB ama ben sorunu hallettim laptopu sahibine verdim Honor magıcbook aldım film falan izlemeye çünkü diğer laptop arızalıydı ekran kartı bozukmuş inkar etse de gördü sonunda paramın bir kısmını aldı ama hallettik bu arada bu laptopta 128MB ekran kartı var yükseltemem mi?

Hocam SSD de kullanıyordum RAM kullanımı normaldi ekran kartı 4 GB ama ben sorunu hallettim laptopu sahibine verdim Honor magıcbook aldım film falan izlemeye çünkü diğer laptop arızalıydı ekran kartı bozukmuş inkar etse de gördü sonunda paramın bir kısmını aldı ama hallettik bu arada bu laptopta 128MB ekran kartı var yükseltemem mi?
Laptoplarda genellikle işlemci ve ekran kartı değiştirilemez lehimli oldukları için. Sizde de şuan dahili ekran kartı var sanırım, harici yok. Büyük ihtimal harici ekran kartı için port bırakmamışlardır ama siz yine de bir araştırın derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı