Lenovo Legion Y520 sisteme 240 Hz monitör almak

IWpeydor

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. Lenovo Legion Y520 laptopum var. 60 Hz de bir ekrana sahip. Bir monitör almayı planlıyorum 240Hz olursa daha iyi olur benim için. Acaba 240Hz almam mümkün mü? HDMI 2.0 la olabilecek bir şey mi bu veya Display Port girisi var mı bilgisayarımda anlayabilmis değilim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhabalar. Lenovo Legion Y520 laptopum var. 60 Hz de bir ekrana sahip. Bir monitör almayı planlıyorum 240Hz olursa daha iyi olur benim için. Acaba 240Hz almam mümkün mü? HDMI 2.0 la olabilecek bir şey mi bu veya Display Port girisi var mı bilgisayarımda anlayabilmis değilim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekran kartınız 2 GB ve 240Hz bana saçma geldi. Hocam belki 100Hz olabilir. Yani 75Hz 1ms de kurtarır.

1050 veya 1050 Ti kart var. 240 Hz almana gerek yok.
Gerek olmama durumu nedir hocam tam olarak onu anlamadım. Mühendislik cad programları ve analiz programlarıyla ilgilendiğim icin monitör almam şart fakat oyun bağımlısıyım şahsen. 240 hz benim acımdan gerekli bir durum. Benim sorum 240 hz alabilir miyim? Sadece bu
Daha onceden normal bir hdmi kablosuyla denedim 120 hz alabiliyorum. Ama 240 almam mümkün mü sadece bunu soruyorum. Teşekkürler.

Gerek olmama durumu nedir hocam tam olarak onu anlamadım. Mühendislik Cad programları ve analiz programlarıyla ilgilendiğim için monitör almam şart fakat oyun bağımlısıyım şahsen. 240 Hz benim acımdan gerekli bir durum. Benim sorum 240 Hz alabilir miyim? Sadece bu.

Hocam kartı fazla yorarsınız. Ondan dedim. Karar senin oyundayaken 240Hz yüzünden kartı yakma diye söyledim ve acaba 100Hz neye yetmiyor?

Hocam kartı fazla yorarsınız. Ondan dedim. Karar senin oyundayaken 240Hz yüzünden kartı yakma diye söyledim ve acaba 100Hz neye yetmiyor?
Şöyle söyleyeyim monitörü almamin asıl sebebi muhendislik cad programları ve analiz programları kullanmam. Ama aynı zamanda rekabetçi oyun oynuyorum şahsen. Bu tarz oyunlarda hz in önemini biliyorsunuzdur. O yüzden ne kadsr yuksek alırsam o kadar iyi benim için. Bir tanidigim da 1050 kullaniyor ekranı 120 hz ve 240 alabiliyor. Kartta herhangi ekstra bi ısınma ve zorlanma soz konusu değil. O yüzden dediğim gibi ne kadsr yuksek o kadar iyi.

Peki hocam siz bilirsiniz.
Bunları alabilirsiniz. Sadece örnek için.

Peki hocam siz bilirsiniz.
Bunları alabilirsiniz. Sadece örnek için.
Teşekkürler hocam. Hayır öneriler için de teşekkur ederim fakat sorum hala cevaplanmış değil malesef. Benim sorum 240 hz alabilir miyim alamaz mıyım? Eğer bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Geri
Yukarı