Lenovo LOQ 15APH8 VRAM sıcaklığı 106 derece oluyor

FurkanxdTR

Hectopat
Herkese öncelikle selam. Lenovo LOQ 15APH8 cihazı alalı 1 hafta oldu. İlk defa bugün FurMark testi yaptım. GPU sıcaklığı 65 dereceyi geçmezsen VRAM sıcaklığı 106 dereceleri buluyor ve büyük ihtimalle throttling yiyor. Birçok yerde kronik olduğundan bahsedilmiş.

Cihazın geri kalan her şeyinden çok memnunum ve soğutması da çok başarılı. Tek problem VRAM sıcaklığı. İade mi etmeliyim.

Herkese öncelikle selam. Lenovo LOQ 15APH8 cihazı alalı 1 hafta oldu. İlk defa bugün FurMark testi yaptım. GPU sıcaklığı 65 dereceyi geçmezsen VRAM sıcaklığı 106 dereceleri buluyor ve büyük ihtimalle throttling yiyor. Birçok yerde kronik olduğundan bahsedilmiş.

Cihazın geri kalan her şeyinden çok memnunum ve soğutması da çok başarılı. Tek problem VRAM sıcaklığı. İade mi etmeliyim.

VRAM sıcaklığı 106 dereceyi bulurken GPU sıcaklığının daha düşük olması bence mümkün değil.
GPU genel kartın sıcaklık değerinin ortalamasıdır. Çekirdeklerin, VRAM'in toplam ısı miktarını belirtir.
Furmark testinden ziyade bence Afterburner indirip oyun içi değerlerinizi kontrol edin. Furmark testinin dahili gpu ile gerçekleşebileceğini bu nedenle yanıltıcı olacağını unutmamak gerekir.
Ayrıca FN+Q fonksiyonu ile cihazın hangi modda çalıştığını kontrol edin.

Servisi aradığımda sadece ekran kartı sıcaklığını dikkate almam gerektiği söylendi. Vramlarin çok yüksek sıcaklıklar dayanıklı olduğunu söylediler. Bilmiyorum iade etsem mi yoksa undervolt mu yapsam.

Yeni konular

Geri
Yukarı