Elektronik Lenovo LOQ 15IRH8 32.999,00 TL

AMD 7640HS, 7840HS gibi modeller için soruyorum.

7840HS LOQ 17-18k civarı Cinebench R23 puanı almıştı yanlış hatırlamıyorsam. Yani güzel bir performans vermekte. 7840HS Victus 14-15k arası puan alıyor yani LOQ'ya göre daha az performans vermekte. Nitro 16'da LOQ ile benzer performans vermekte 7840HS'de.

Aynı modelin 4050 ekran kartlısını 26k’dan aldım kasım indirimlerinde. Panel olarak bence Nitro’dan daha iyi veya benim gözüme güzel geldi bilemiyorum, ben memnunum Mux Switch bulunuyor bunlarda ancak genel bir yorum olarak şunu söylemek isterim eğer oyun için alınacaksa kesinlikle masaüstü sistem daha iyi.
13420 işlemci, RTX 4050 LOQ modelinden bahsediyorsunuz sanırım. Ben de 28 binden almıştım. Ekran kartı VRAM sıcaklılarına hiç baktınız mı? Sizinki kaç derece oluyor oyunlarda?

7840HS LOQ 17-18k civarı Cinebench R23 puanı almıştı yanlış hatırlamıyorsam. Yani güzel bir performans vermekte. 7840HS Victus 14-15k arası puan alıyor yani LOQ'ya göre daha az performans vermekte. Nitro 16'da LOQ ile benzer performans vermekte 7840HS'de.

Bunlar sadece sentetik değerler oyun içinde gram etki ettiğini görmedim açıkçası. Ufak limitlerle daha serin çalışması benim için daha iyi. Buraya linki atılan Victus 16'yı kullanıyorum sorularınız varsa da cevaplarım.

Hangi testte 30W geçmiyor kaynagınız neresi?

1705331102110.png

1705331118906.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yeterli mi acaba?
30W diyerek abarttım ben. 25-20W'yi bile göremiyor bu salak cihaz.

Victus mükemmel limitlere sahip :)

Bunlar sadece sentetik değerler oyun içinde gram etki ettiğini görmedim açıkçası. Ufak limitlerle daha serin çalışması benim için daha iyi. Buraya linki atılan Victus 16'yı kullanıyorum sorularınız varsa da cevaplarım.

Sadece oyun için değil bu işlemciler. Render gibi işlemlerde çok belli olduğunu söyleyen kullanıcılar var. Ayrıca özellikle bazı Intel modellerde oyunlarda da çok belli bariz etkisi oluyor. Oyunlarda AMD işlemcilerde pek etkisi olmuyor genellikle.

Neye göre etki etmediğini gördün acaba ?

Bilmediğiniz konularda lütfen konuşmayın.

Sadece oyun için değil bu işlemciler. Render gibi işlemlerde çok belli olduğunu söyleyen kullanıcılar var. Ayrıca özellikle bazı Intel modellerde oyunlarda da çok belli bariz etkisi oluyor.
Intel throtle sorunu ile cebelleşirken AMD versiyonlar saçma limitlerle :(

Geri
Yukarı