Lenovo LOQ 7840HS RTX4060 alınır mı?

Bunlardan birini al. Tavsiyem üstteki.
Omen ve Nitro 5 arasında tavsiyeniz Nitro 5 mi

Oyuncu laptoplarinda ekran kartinin daha iyi secilmesi bir kisisel tercih degildir. Ayrica laptoplarda panelini begenmediysen monitor alabilirsin, sogutmasini begenmediysen laptop sogutucu alabilir ek olarak sivi metal surebilirsin ama ekran karti icin boyle bir cozum yok, eGPU ile ugrasacak kadar da issiz birisinin oldugunu sanmiyorum. Kisacasi laptoplarda surdurulebilirligi ve uzun omurlulugu arttiran en onemli bilesen ekran kartidir. Ekran kartin ne kadar iyiyse o kadar uzun sure degistirme ihtiyaci duymazsin.
Hocam işlemci limitli, ekranı kötü bir şey yerine 4060lı laptop seçerim. İşlemci limitli olmasa anlaşılabilir ama limitli ne yazık ki.

Hocam işlemci limitli, ekranı kötü bir şey yerine 4060'lı laptop seçerim. İşlemci limitli olmasa anlaşılabilir ama limitli ne yazık ki.
İşlemci limitli olsun veya olmasın GPU ağırlıklı oyunlarda 4070'in 4060'a göre olan üstünlüğünü her türlü görürsün.

Ayrıca dediğiniz şeye dair kanıt gösterir misiniz? Hem 7840HS + 4070 kombinasyonu için, hem de 13700H + 4070 kombinasyonu için. Bilmediğimden ve görmediğimden soruyorum.

İşlemci limitli olsun veya olmasın GPU ağırlıklı oyunlarda 4070'in 4060'a göre olan üstünlüğünü her türlü görürsün.

Ayrıca dediğiniz şeye dair kanıt gösterir misiniz? Hem 7840HS + 4070 kombinasyonu için, hem de 13700H + 4070 kombinasyonu için. Bilmediğimden ve görmediğimden soruyorum.
İnceleme - HP Victus neden alınmaz ? @LittleWarlocc Victus 16 limit nasıl öğrenilir? Ayrıca hocam %15 performans farkı var ama işlemcisi kısıtlı ilerde işlemci bottleneck yapabilir.

Omen ve Nitro 5 arasında tavsiyeniz Nitro 5 mi?

Karışıklık olmuş. Performans olarak evet Nitro 5 ancak arkadaş sessizlik istediği için burada Omen daha ön planda.

Hocam bu attığınız model hakkında bir sorum olacak. Kasma donma %1 limitten pek anlamıyorum. Bu cihazda yok değil mi?
Alacağım laptopun uzun ömürlü serin ve sessiz çalışmasını istiyorum. Performans olarak aynı temel donanımları barındıran rakiplerinden 10-20 FPS aşağı oyun oynamaya razıyım.

Limit var, zaten bu yüzden diğerlerinden serin ve sessiz çalışıyor. Uzun ömürlülük ve performans olarak da diğerleriyle aynıdır. Oyunlara etki edecek kadar kısıtlama yok.

Karışıklık olmuş. Performans olarak evet Nitro 5 ancak arkadaş sessizlik istediği için burada Omen daha ön planda.

Limit var, zaten bu yüzden diğerlerinden serin ve sessiz çalışıyor. Uzun ömürlülük ve performans olarak da diğerleriyle aynıdır. Oyunlara etki edecek kadar kısıtlama yok.
Teşekkürler hocam.

Yukarıdaki laptopu beğendim. @BerkayZ87 hocamın aldığı LOQ fiyat olarak güzeldi. Amacım bu laptopu alıp biraz işlemci ve ekran kartından kısıtlayıp sessiz ve soğuk çalıştırabilmek bu kısım performanstan daha önemli benim için. Lenovo'ya yönelme sebebim ise uzun ömürlü kullanabilmek. Sizce bu laptopu alınır mı?
Victus 16 modellerinin de az ısındığını söylüyorlar. Test videolarında fanların son hızda bile sessiz çalıştığını gördüm.
Şu videoda Victus 16 7640HS-RTX4050

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

5700RPM'de 51-52dB ses çıkarıyor fanlar. Ancak HP olduğu için almaya çekiniyorum. Yoksa sıcaklıklar-fan sesi-performansı gayet iyi göründü gözüme.
Şanlıurfa'da yaşıyorum. Yaz sıcakları çok yüksek. Bunu da göz önünde bulundurarak üstte attığım linkteki LOQ'u ve Victus'u değerlendirebilir misiniz?
Bahsettiğim özelliklere sahip yeni önerilerinize de açığım.
Bütçem 30bin-42bin arası.
Dostum LOQ serisi hakkında pek bilgim yok ama TUF A15'i çok beğeniyorum şahsen.

Dostum LOQ serisi hakkında pek bilgim yok ama TUF A15'i çok beğeniyorum şahsen.
Geçen sene alıp iade ettim hocam. Fan sesi dayanılmaz derecede çoktu.

Geri
Yukarı