Lenovo LOQ alınır mı?

3050 çok eski bu dönemde alınmaz.

Katılmıyorum, geçen ay 23 bin gibi bir fiyata aldım ve çok memnunum. Benim için gayet yeterli. Alınır alınmaz olayı bütçeye ve beklentiye göre değişir. DLSS kapalı kalite modunda 55-60 FPS RDR2 oynuyorum bana gayet yetiyor. 4 GB 45W versiyon olsa belki derim ama 6 GB 95W versiyonu F/P olarak tavsiye ederim.

Katılmıyorum, geçen ay 23 bin gibi bir fiyata aldım ve çok memnunum. Benim için gayet yeterli. Alınır alınmaz olayı bütçeye ve beklentiye göre değişir. DLSS kapalı kalite modunda 55-60 FPS RDR2 oynuyorum bana gayet yetiyor. 4 GB 45W versiyon olsa belki derim ama 6 GB 95W versiyonu F/P olarak tavsiye ederim.
Ho hocam. Güle güle kullanın. Bütçeye göre öneri yapıldığı gayet belli oluyor. 100K bütçeye hp omen alınmaz diye yorumda yapabilirim ben. Biraz dikkatli okuma çözüm.

Arkadaşa katılıyorum. 4000 serisi varken 3050 gereksiz olmuş bence. O fiyatlara 4050 bulabilirdiniz galiba, sırf DLSS 3 desteği için bile tercih edilmeli bence. Ama sizin işinizi görüyorsa gayet yeterlidir tabii ki. Hayırlı olsun.

@Truvalıadam

Ho hocam. Güle güle kullanın. Bütçeye göre öneri yapıldığı gayet belli oluyor. 100K bütçeye hp omen alınmaz diye yorumda yapabilirim ben. Biraz dikkatli okuma çözüm.

Teşekkür ederim hocam. Zaten kendisine 3050 önermedim, "aynı cihazın 3050 versiyonunu kullandığımı" belirttim. "Kasa kalitesi, menteşe ve ısınma" hakkında bilgi verdim. Bence de biraz dikkatli okuma çözüm.

Arkadaşa katılıyorum. 4000 serisi varken 3050 gereksiz olmuş bence. O fiyatlara 4050 bulabilirdiniz galiba, sırf DLSS 3 desteği için bile tercih edilmeli bence. Ama sizin işinizi görüyorsa gayet yeterlidir tabii ki. Hayırlı olsun.

Teşekkür ederim. 23 bine 4050 i5 12x+ linkinizi bekliyorum hocam. Gerçi "galiba" demişsiniz ama bulunmadığı için "gereksiz olmuş" önermeniz boşa çıkıyor. Aynı fiyat olmuş olsaydı dediğiniz gibi gereksiz olurdu.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim. 23 bine 4050 i5 12X+ linkinizi bekliyorum hocam. Gerçi "galiba" demişsiniz ama bulunmadığı için "gereksiz olmuş" önermeniz boşa çıkıyor. Aynı fiyat olmuş olsaydı dediğiniz gibi gereksiz olurdu.

"O fiyatlara" demiştim hocam. Tabii ki herkes bütçeyi arttıracak durumda olmayabilir ama benim demek istediğim olay 4000 serisi bu kadar yaygınlaşmışken 3050 gibi bir karta (fikrimce) dönülmemesi gerektiğiydi. Alınmaya gücenmeye gerek yok hocam. Ben de 5 ay önce 3060'lı Lenovo Legion almıştım. Şimdi aynı fiyata arkadaşım 4060'lı Lenovo LOQ alıyor. Ben de aynı durumda sayılırım yani. Ama evet, günün sonunda Lenovo'nun kaliteli laptoplar yaptığı konusunda hemfikiriz diye düşünüyorum.

"O fiyatlara" demiştim hocam. Tabii ki herkes bütçeyi arttıracak durumda olmayabilir ama benim demek istediğim olay 4000 serisi bu kadar yaygınlaşmışken 3050 gibi bir karta (fikrimce) dönülmemesi gerektiğiydi. Alınmaya gücenmeye gerek yok hocam. Ben de 5 ay önce 3060'lı Lenovo Legion almıştım. Şimdi aynı fiyata arkadaşım 4060'lı Lenovo LOQ alıyor. Ben de aynı durumda sayılırım yani. Ama evet, günün sonunda Lenovo'nun kaliteli laptoplar yaptığı konusunda hemfikiriz diye düşünüyorum.

O fiyatlara dediğiniz +4-5 bin tl ediyor sayın hocam. Ayrıca alınmakla ne alakası var ? Çok yanlış anlamışsınız. Hatta mesajımı komple yanlış anlamışsınız.

Eksi 5 bine çok farklı artı 5 bine çok farklı notebook alınabiliyor. 4050 alacak insana 3050 önermişim gibi tuhaf bir durum oluşuyor ? Zaten böyle bir karşılaştırma mantıklı mı sizce ? Neden 4050 alacak birisine 3050 al denilsin.

Kullandığım cihaz "kasa" ve "model" olarak alacak kişinin aynısı ve aynısının "düşük ekran kartlısını" kullandığımı belirtip "cihaz" hakkında bilgi verdim kendisine. 3050'ye dönüş fikri belirttiğimi tam olarak nereden çıkarttınız ?

Sizin durum tamamen ekonomi ile ilgili. Benim cihazımla alakası yok. Faizler yükselmese aynı fiyata 1060 bile zor alabilirdiniz bu çok farklı bir konu bu konuya girmeyeceğim. Benim cihazım alırken ki fiyat farkı ile şu anki fiyat farkı aynı. Geçen ay 3050 6gb 95w ile 4050'nin arasında 4-5 bin lira vardı hala var.

Yeni konular

Geri
Yukarı