Lenovo LOQ vs Acer Nitro 16 AN16 vs HP Victus 16-S0011NT

Bütçe
40.000
Ne demek istediğimi Lenovo kullanıcıları anlayacaktır. Şu anki laptopım ıdeadpad Gaming 3; önceki IdeaPad 520'ydi ve yaklaşık 6 sene kullandım. Bilgisayar bu süreçte en ufak bir donanım arızası vermedi. Lenovo, kullanıcılarına daha sıkıntısız ve sorunsuz bir deneyim sunuyor. Yerli, yabancı forumlarda açılan teknik sorun konularında Lenovo marka cihazların konu sayısı diğer markalara göre daha az. Bana inanmak, güvenmek zorunda değilsiniz. Seçim sizin.

Düşük ekran parlaklığı ve sRGB oranlarını kastediyorum. YouTube'da kıyaslama videoları var izleyebilirsiniz. Victus kötü bir PC değil ama fotoğraf, video işine gireceksiniz panel kalitesi önemli hale geliyor aklınızda bulunsun. Ek olarak; Lenovo cihazların SSD okuma yazma hızı, aynı bütçe kategorisindeki diğer rakiplerine göre daha aşağıda oluyor bilginize.

Bak arkadaşım, bende Lenovo'nun Thinkpad'ını kullanıyorum. Memnunum ancak bu firmanın bütün ürünlerinin böyle olacağı anlamına gelmiyor. IdeaPad Gaming ve LOQ serisi limitli ve özellikle IdeaPad Gaming'de ısınma sorunları var. Nitro 16/5 limitsiz ve limitsiz olmasına rağmen ısınmıyor. Legion deseydin Helios ile kaşılaştırırdım. Nitro 5'in bir sorunu var; Höparlor patlaması. Nitro 16 sorunsuz denilebilir.

Lenovo bana kalırsa LOQ iyi ama Legion serisinede bak derim.

Nitro 5 ve 16 varken LOQ alınmayacak bir cihaz. TS Bench'te 12500H Nitro macun değişimi ile 105W 96-97 derece oluyor. 20W 75, 35W 85 derece olan Victus'ları saymıyorum bile.

Bugün gittim inceledim fiziki olarak bütün laptopları. LOQ malzeme kalitesi olarak en beğendiğim oldu sonrasında Acer. O yüzden HP'yi eledim. Bende iş bilgisiyarı olarak genelde lenovo kullandığım için veya daha çok kullanıldığı için güven endeksi bende daha yüksek. Ama ACer'ın teknik özellikleri net olarak daha iyi. Şuan bu 2 laptop arasında kaldım

Bak arkadaşım, bende Lenovo'nun Thinkpad'ını kullanıyorum. Memnunum ancak bu firmanın bütün ürünlerinin böyle olacağı anlamına gelmiyor. IdeaPad Gaming ve LOQ serisi limitli ve özellikle IdeaPad Gaming'de ısınma sorunları var. Nitro 16/5 limitsiz ve limitsiz olmasına rağmen ısınmıyor. Legion deseydin Helios ile kaşılaştırırdım. Nitro 5'in bir sorunu var; Höparlor patlaması. Nitro 16 sorunsuz denilebilir.

Nitro 5 ve 16 varken LOQ alınmayacak bir cihaz. TS Bench'te 12500H Nitro macun değişimi ile 105W 96-97 derece oluyor. 20W 75, 35W 85 derece olan Victus'ları saymıyorum bile.
Bundan 6 ay önce oyun laptopı bakarken benim ilk önceliğim malzeme ve soğutma kalitesiydi. Bütçem dahilinde Ideapad Gaming 3 aldım. Daha yüksek bütçem olsaydı Legion ya da Rog alırdım. Elbette markanın her ürünü iyi olacak değil. Aşağıdaki konuda benim test skorlarım var. Pc aşırı ağır yükteyken bile sıcaklıklarımın düşük olduğu görülebilir. Ben Lenovo fanboyu değilim ama sen Acer fanboyusun. Konuşacak bir şey yok seninle. Konuyu açan arkadaşa, seçtiği 4 pc içinden en iyinin Acer olduğunu söyledim zaten. Daha neyin savunmasını yapıyorsun anlamıyorum. Sen neyi istiyorsan onu al.

Bundan 6 ay önce oyun laptopı bakarken benim ilk önceliğim malzeme ve soğutma kalitesiydi. Bütçem dahilinde Ideapad Gaming 3 aldım. Daha yüksek bütçem olsaydı Legion ya da Rog alırdım. Elbette markanın her ürünü iyi olacak değil. Aşağıdaki konuda benim test skorlarım var. Pc aşırı ağır yükteyken bile sıcaklıklarımın düşük olduğu görülebilir. Ben Lenovo fanboyu değilim ama sen Acer fanboyusun. Konuşacak bir şey yok seninle. Konuyu açan arkadaşa, seçtiği 4 pc içinden en iyinin Acer olduğunu söyledim zaten. Daha neyin savunmasını yapıyorsun anlamıyorum. Sen neyi istiyorsan onu al.

ROG'un bazı modellerinin limitli olduğunu biliyorsundur umarım. Legion'a lafım yok iyi cihazlar. Benim yüksek bütçede tercihim hep Alienware ve Dell'den yana oldu.
Maks. 85W 90 Derece işlemci, 86W 76 derece görmüşsün. Tulpar'ın 13500HX'li versiyonları macun değiştirerek 150W 93 derece görüyor, Helios 16 150-125W 90-95 derece, Nitro 5 105W 96 derece görüyor ve bu dediklerim sadece işlemcileri, GPU'ları 120-140w çekerek 95 dereceyi geçmiyor saydıklarım. @Xevanior biliyor. Yani ortalama bir değer vermiş cihazın. Öyle abartılacak yanı yok. Malzeme kalitesi olarak Nitro 5'den en üst bir cihaz ancak diğer konularda Nitro daha önde. Acer fanboyu dediğin kişi uzun zaman Dell, Alienware, HP, Lenovo, Excalibur kullanmış biri. EĞer diğer mesajlarımı okursan Dell G15/16 önerdiğimide görürsün. Dediğin Acer konusundan bağımsız birşey dedim ben. Lenovo daha mantıklı yazmışsın onu cevapladım. Thinkpad P15v Gen 2 versiyonu kaliteli olmasına ragmen soğutma özürlüsü ve ben bu cihazı kullanıyorum.

Bugün gittim inceledim fiziki olarak bütün laptopları. LOQ malzeme kalitesi olarak en beğendiğim oldu sonrasında Acer. O yüzden HP'yi eledim. Bende iş bilgisiyarı olarak genelde lenovo kullandığım için veya daha çok kullanıldığı için güven endeksi bende daha yüksek. Ama ACer'ın teknik özellikleri net olarak daha iyi. Şuan bu 2 laptop arasında kaldım
Aceri alman daha mantıklı olacaktır. Malzeme kalitesi ne kadar üst olsada soğutma gibi konularda Nitro içinden geçiyor.

Geri
Yukarı