Lenovo N580 OC

Yazılımsal şişmeyi temizlemedikçe 100 GHz işlemcin olsa bile olmaz. Önce çöp dosyaları düzenle. Programları elden geçir.

İyi günler Lenovo N580 marka laptop kullanıyorum
Win 8 64 BİR X64 işletim
İ5 2.50 GHZ 4 Cpu
4 gd ddr3 ram
Nvdia 610 M 1gb Ekran Kartı + Hd graffic Kart

PC mde 2.8 veya 3.0 a çıkma imkanım varmıdır bilgisaarda hissedilebilir bir hız artışı yapmak istiyorum
Standart Soğutucu var içerisinde fan altı soğutma metalinde bakır varmı yokmu bilmiyorum
bana güvenilir bir seviye ve soğtma sistemimin yeteceği bir overlock değeri ile birlikde bios uefı den ne yapmam gerktiğini anlatırmısınız zararsız şekilde işlemcime soğutma yeterliliğinde bir Overlock istiyorum

Not : 2.5 ghz tam kullanımda fanım bazen durgun bazende çalışır vaziyette ısınma sorunu olmadan işliyor .. ses bile gelmiyor fanım değişti garantiden neden bilmiyorum :)

Bu fanın yeteceği konuda bir overlock önerisi verirmisiniz ve nasıl ne yapcağımı bilmiyorum anakart modelini iblmediğmden yazmaıdm[/QUO TE]
Laptop'ta cpu'a overclock yapamazsın fakat istersen gpu'ya overclock yapabilirsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı