Lenovo P2 Gece Yavaş Şarj Sorunu

Kağan K

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Lenovo P2 kullanıcısıyım 2 ayı geçik süredir. Gece pek şarja takmadığım için fark etmemiştim fakat gece şarja taktığım zaman sabaha kadar şarjın full olmadığı oluyor. Gündüz vakti bir sıkıntı yok :D Hızlı şarja geçiyor ve 2 saate yakın bir sürede şarjım full oluyor. Fakat gece şarja bıraktığım zaman hızlı şarj olmuyor ve sabaha kadar (yaklaşık 8-10 saat) %80 civarlarında elime alıyorum. Bunun sebebi nedir?

Telefon ayarlarından hızlı şarj ile ilgili bir saat ayarı olmasın, P2 kullanmadığım için bilemiyorum, gündüz sıkıntı yoksa eğer gece hızlı doldurmuyorsa ayarlar kısmından gece vakitleri için hızlı şarj devre dışı kalıyor olabilir tamamen varsayım olarak dedim, böyle bir şey yoksa da bilemiyorum. Ayarları kontrol et istersen, belki böyle bir ayar vardır.

Telefon ayarlarından hızlı şarj ile ilgili bir saat ayarı olmasın, P2 kullanmadığım için bilemiyorum, gündüz sıkıntı yoksa eğer gece hızlı doldurmuyorsa ayarlar kısmından gece vakitleri için hızlı şarj devre dışı kalıyor olabilir tamamen varsayım olarak dedim, böyle bir şey yoksa da bilemiyorum. Ayarları kontrol et istersen, belki böyle bir ayar vardır.
Öyle bir şeyi göremedim. Baktım ama yoktu. Bende anlamadım neden böyle bir şey yapıyor :)

Ben de bulamadım. Bende yok öyle bir sorun, seninki değişikmiş bayağı. Orijinal adaptör mü kullanıyorsun?

Müzik çalıyor mu? Mesela Spotify açık mı? Ortam karanlık mı? Güvenlik önlemi olarak kullanılmadığı zaman hızlı şarj devreden çıkıyor olabilir hiç patlayan Lenovo yok bu sayede belki.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı