Lenovo P2 vs Xiaomi Mi 5S

Mi 5S daha güçlü; işlemci ve Gpu yönünden. Lenovo P2 ise batarya yönünden baya iyi. Bataryaya önem veriyorsanız bence tercihiniz Lenovo P2'den yana olmalı. Eğer performans/fiyat istiyorsanız da Mi 5S derim.
Ikisini kullanan arkadaşlar varsa daha fazla aydınlatırlar sizi.

Batarya ve dayanıklılık olarak P2 çok daha önde ekran olarak da önde. Performans ve kamera olarak ise Mi 5s eziyor. Mi 5s ithalatçı garantili bir de. Bir de P2'ye MicroSD kart takılabiliyor.

Mi 5s birazcık daha meraklı telefonu. Yani kimi zaman rom değiştirmen gerekebiliyor. Ayrıca telefona birkaç özellik ekleyebiliyorsun. Mesela ben geçen Dolby Atmos kurdum ve ses fark edilir derece değişti. Batarya konusunda P2 ezecektir. Fakat M i5s ise bir amiral gemisi. Mi 5s'in piyasada kaldıramayacağı oyun veya uyumlu olmadığı teknoloji yok. Varsa da çok azdır. Hafıza kartı takamıyorsun Mi 5s'e fakat ben ihtiyaç duymadım. 64 GB olan versiyonunu alarak bu sorunu çözebilirsin. Ayrıca Xiaomi , Mi 5s'e en az 1 android güncellemesi daha verecek ve sonrasında da miui desteği verecek.

Telefon alırken o telefondan beklentileriniz nedir önce ona karar vermelisiniz. Ben Lenovo P2 kullanıyorum. Bugüne kadar şarjı bu kadar uzun giden bir telefon daha kullanmadım. Standart bir kullanımda 2.günün akşamını rahat görüyor. Yoğun kullanımda bile 1 günü çıkartıp ertesi güne şarjı kalıyor. Dayanıklı kasası, AMOLED ekranı ve 32 GB hafızası ile işimi çok rahat görüyor. Bu artılarının yanında kamera konusunda vasat bir telefon. Eğer telefondan en önemli beklentiniz güzel fotoğraflar çekmek ise P2 sizi üzer. Bir de kronik hoparlör sorunu var. Müzik dinlerken veya video izlerken en yüksek ses seviyesinde cızırtı yapıyor. Sanırım hoparlör telefonun en yüksek ses seviyesini kaldırabilecek kadar dayanıklı değil.

Ben de kullanıyorum hiç öyle bir sorun yaşamadım bazı kullanıcılar bahsetmiş ama yaygın bir şey olduğunu sanmıyorum.

Doğrudur hocam. Hepsinde var demedim zaten ama benim araştırmalarımda bu sorunu yaşayanların sayısı birazcık fazlaydı. Hatta bu sorun için garantiye gönderenlerin hoparlörleri değişmişti ve aynı sorunu 1 hafta içerisinde tekrar yaşamaya başlamışlardı. Ben de başta garantiye göndermeyi düşündüm ama hoparlör orta seviyelerde bile diğer çoğu telefondan yüksek ses verdiği için gerek duymadım. Bu şekilde kullanmaya devam ediyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı