Lenovo R25i 30 IPS glow

Rolden

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte B550M DS3H REV 1.7
MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G
Ryzen 5-5600
Kingston 16 Gb 2400 mhz ram
Cooler Master MWE 500 Power Supply
Cooler Master - Master Box Lite 5 Kasa
Monitör
Lenovo R25i 30
Daha önce monitör tavsiye konusu açmıştım ve bu monitör önerilmişti aldım ve şu anda aktif olarak kullanıyorum ölü piksel yok MPRT modunu açınca belirgin bir şekilde ghosting oluyor o yüzden MPRT açmıyorum ve IPS glow sorunu mevcut resimlerde görüldüğü gibi. Sizce bu normal seviyede bir IPS glow mu yoksa değişim istemeli miyim veya iade edip başka bir modele mi yönelmeliyim?

Dosya Ekleri

• IMG_20240316_210313.jpg
    IMG_20240316_210313.jpg
    85,1 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_20240316_205849.jpg
    IMG_20240316_205849.jpg
    94,6 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleyen: Moderatör:
IPS glow normaldir. IPS glowun sorun olması için gün ışığında da belirgin şekilde görünmesi gerekir. Ayrıca tek bir sızman mevcut. İkinci resimde Güç ışığının üstünde.
MPRT açınca ghosting olmuyordur. Overshoot oluyordur. Paneli hızlandırınca görüntü bozulması yaşanabilir. Olası şeyler bunlar.

IPS glow normaldir. IPS glowun sorun olması için gün ışığında da belirgin şekilde görünmesi gerekir. Ayrıca tek bir sızman mevcut. İkinci resimde Güç ışığının üstünde.
MPRT açınca ghosting olmuyordur. Overshoot oluyordur. Paneli hızlandırınca görüntü bozulması yaşanabilir. Olası şeyler bunlar.
Sizce sızma için iade etmeli miyim?

Sizce sızma için iade etmeli miyim?

Genel kullanımda rahatsız oluyorsanız edin. Olmuyorsanız etmeyin.
Çünkü bu bir sorun değildir. Sorun olması için gün ışığında da bu sızmanın panelin dışından sızması gerekir. O zaman arka aydınlatma sorunludur diyebiliyoruz.
Servislerin açıklaması bu şekildedir. Kararı siz verin. Kullanıcı sizsiniz.
Bende olsa bu monitör mesela etmem. Memnun olmadığım başka bir kusur arardım. Mesela parlaklığı düşük ya da renkleri istediğim gibi değil.

Geri
Yukarı