Lenovo R25I30 vs VG249QL3a

Hocam bir de ASUS için GtG yazıyor ama pazarlama taktiğimi yoksa gercek mi?
Her iki monitör de 1ms gtg olduğunu iddia ediyor.

Anladım peki Lenovo'daki gibi dikine eğiliyor mu?
Evet

Ben şuan Lenovo'yu kullanıyorum bir sıkıntı şuana kadar yaşamadım lakin ekran oturduğum mesafeden bana biraz büyük geldi. Mutlaka ekran göz mesafenizi masanıza göre ölçün. Lenovo'nun hem standı daha derin hem de 24.5" yani bir tık daha büyük.

Asus içinse HDR ve 8bit mi 6bit+frc mi olduğuna dair iki bilinmezlik var. Bu konuda Asusa mail attım, duruma göre ben de Lenovo'yu iade edip Asus'u alabilirim. Ekran göz mesafesinden başka bir sıkıntısı yok zannımca Lenovo'nun.

Her iki monitör de 1ms gtg olduğunu iddia ediyor.

Evet

Ben şuan Lenovo'yu kullanıyorum bir sıkıntı şuana kadar yaşamadım lakin ekran oturduğum mesafeden bana biraz büyük geldi. Mutlaka ekran göz mesafenizi masanıza göre ölçün. Lenovo'nun hem standı daha derin hem de 24.5" yani bir tık daha büyük.

Asus içinse HDR ve 8bit mi 6bit+frc mi olduğuna dair iki bilinmezlik var. Bu konuda Asusa mail attım, duruma göre ben de Lenovo'yu iade edip Asus'u alabilirim. Ekran göz mesafesinden başka bir sıkıntısı yok zannımca Lenovo'nun.
Hocam mail’e yanıt geldi mi?

Evet kullanıyorum HDR yok, 6 bit frc yerine 8 bit olması güzel oldu.
Ben Lenovo'yu iade ettim yırtılma sorunu vardı. Monitöründen memnun musun? Daha genel bir kullanım hedeflediğim için renk kalitesine önem veriyorum hz değerlerindense. Sence nasıl, bir problemi var mı?

Ben Lenovo'yu iade ettim yırtılma sorunu vardı. Monitöründen memnun musun? Daha genel bir kullanım hedeflediğim için renk kalitesine önem veriyorum hz değerlerindense. Sence nasıl, bir problemi var mı?
Bence çok iyi renkleri gerçekten canlı, LG 24GN65R-B’den geçtim kırdığım için ve renkleri ondan bile daha canlı aynı panel olmalarına rağmen, HDR yok ama LG monitörümde de HDR açınca çoğu özelliği kullanamıyordum zaten ondan dolayı kapalı tutuyordum hep ve renk anlamında bir fark da hissetmiyordum o yüzden HDR kısmı benim için sorun olmadı. Hoparlörü mükemmel değil ama iyi rahatlıkla video izlenebilecek seviyede en azından. Monitörün tuşları iyi, menüsü falan da anlaşılabilir ve Türkçe dil seçeneği de var. Açıkcası hiçbir problemi yok standı falan da kaliteli ben öneriyorum.

Geri
Yukarı