Lenovo SE350 server lockdown assiate

komkemkom

Kilopat
1666880811265.png

Millet bir I.T. sorunumuz var bu Server'ı daha önce kurulumunu yapan personel sanırım bilmeden makineyi kendi kilitlemiş. Lenovoshield management yazılımı üzerinden kendi kullanıcısına eşleştirmiş ve kilitlemiş. Cihaz lockdown asserted ediyor ve makine BIOS ekranı geldikten sonra kendini kapatıyor ve açmıyor sadece BMC IP bağlantısı yapabiliyoruz bu BMC IP'sindeki bağlantının da şifresini bilmiyoruz. Ben bu makineyi nasıl kırabilirim veya kurtarabilirim yardımcı olur musunuz? Anakart üzerindeki jumperleri değiştirdik sıfırlama butonuna bastık varsayılan şifresini denedik hiçbirisi olmadı 2 gündür uğraşıyorum yorgun ve üzgünüm :(.

Çok epik bir soru olacak biliyorum lakin BIOS pilini sökmeyi denediniz mi? Mantıken bu şifreleme bios pili sayesinde hafızada kalıyor olmalı..

Birde içindeki veriler önemli mi?

Evet denedik BMC ip'sini sıfırlayıp DHCP ile networkten otomatik ip almaya başladı ve işe yaramadı. Teşekkür ederim yardımcı olduğun için onu eklemyi unutmuşum :(

Çok epik bir soru olacak biliyorum lakin BIOS pilini sökmeyi denediniz mi? Mantıken bu şifreleme bios pili sayesinde hafızada kalıyor olmalı..

Birde içindeki veriler önemli mi?
Evet denedik BMC ip'sini sıfırlayıp DHCP ile networkten otomatik ip almaya başladı ve işe yaramadı. Teşekkür ederim yardımcı olduğun için onu eklemyi unutmuşum :(

Bu noktada konuyu Lenovo Support ile görüşmenizi öneririm. BIOS piliyle bile şifreleme geçmediyse imkansız gibi duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı