Lenovo Sharkbay Sisteme Ekran kartı

Bugra Yılmaz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim sorunum şu. Ben 1 hafta once lenoco h530 kasa aldım. Ve kasanın içine baktıgımda anakartımda 2 tane ram slotu var ? Ama lenovonun pc le birlikte gelen programında anakartınız 32 gb ram kapasitesine sahip diyor ? Diğer bir sorum şu pc malumuzun hazır oldugu için ekran kartı çok kotu. Bende bu pc ye yeni bir ekran kartı alıcam. O yuzden ilk olarak cpuıd-z programını kurdum ve ekran kartım pcı-express ama x8 destekli yazıyor. Max suported bolumunde de x8 yazıyor. Almak istediğim ekran kartı bu amd r9 280 dual-x. Şuan kullandıgım ekran kartı ise nvıdıa gt 635. Uyumluluk gibi bir problem çıkar mı ? X8-x16 soketleri farklı deeğil diye biliyorum.. Sadece x8 biraz daha yavaş çalışıyo biliyorum... Bu arada pc min ozelliklerini en son paragrafa yazacağım.... Anakartım modeli lenovo sharkbay diyor. Ama googlede arattım mı bulamadım. Birde pcm min bıosuna girerken f2 basıyorum karşıma lenova back up ve sıstem recovery diye bir şey çıkıyor. Bir türlü bıosa giremedim...

PC min ozellikleri:
  • İntel i5 4440 3.1 ghz
  • 8gb ram 1600 mhz (Tek 8 gb ram yani 2x4 değil)
  • Ekran kartı Nvıdıa GT 635;
  • Windwos 8.1 single languege
Acil yardım edin. Arkdaşlarım beni uyarmıştı hazır pc alma diye. Ama toplama pahalıya geliyodu. Benim için bende hazır alıp ona ekleme yaparım diye dusundum. Lutfen yardım...

asdasd.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
32GB maksimum takabileceğin RAM miktarıdır büyük ihtimal. Bütün anakartlarda PCI_Express X16 slotu vardır.Anakartında iki ekran kartı slotu varsa ya yanlışlıkla X8 slotuna takılmış ekran kartın yada program hatalı gösteriyordur. İstediğin ekran kartını takabilirsin, sorun olmaz güç kaynağın yettiği sürece. Üçüncü soru ise farklı bir tuş olabilir F10, F12 yada Del tuşlarını dene bunlardan bir olabilir belki.

Ekran kartının yanlış takılmamıştır. Anakartın başka yerlerinede baktım gene ram slotu bulamadım. Belki ekran kartının altındaki slotlardır buyuk ihtimal. Birde benim kasa biraz kucuk. Bir kasa buyuk ihtimal odur.. Teşekkürler :D Ama cpu ıd z de x8 yazıyor ? X16 slotu var ama x8 yazıyo anlamadım... Çok teşekkürler.

Abi 2 ram slotlu anakrt olması normalmi ? ben bunu anlamış değilim her hangi bir sıkıntı yok benim için en fazla 16 gb ram kullancaktım da zaten ama pc le birlikte gelen programda 32 diyo ama 2 tane ram slotu var tuhaf

Çok saolun ozellikle recep abi sana çok teşekkür ederim hiç bir sizin gibi siteler konuma gelip mesaj atmamıştı çok teşekkürler gerçekten çok teşekkürler aklımdaki soruların cevabını buldum çoksaolun ..

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı