Lenovo SL410 Thinkpad'a Core 2 Duo Mobile T9600 işlemci uygun olur mu?

• Konuyu başlatan 32315
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 2B

32315

Kilopat
Arkadaşlar, yaklaşık 5 yıllık kullanmış olduğum sl410 modeli laptopum var ve işlemci ve ram upgrade yapacağım. RAM konusu tamamda işlemci kafamı kurcalıyor açıkcası. Lenovo'nun support sayfasında baktığımda modelin desteklediği işlemciler bir bir yazıyor ama kafama takılan konu laptopumun şu an içerisinde bulunan işlemci "Intel Pentium T4400 (2.2 GHz) 800 MHz, 1-MB L2 cache" bu ve benim onun yerine takmak istediğim işlemci ise "Intel Core 2 Duo Mobile T9600 (2.80 GHz) 1066 MHz, 6-MB L2 cache". soket falan herşey tamam kafamı kurcalayan tek şey işlemcim ile almak istediğim işlemci arasındaki veri yolu.
Yani benim işlemcim 800 Mhz system bus'a sahipken almak istediğim işlemci 1066 Mhz system bus'a sahip. bu ikisi arasında bir sorun olur mu? Arkadaşlar bu işlemciyi sipariş edersem laptopuma uyar mı ve çalıştırır mı bunu merak ediyorum? Hepinize şimdiden teşekkürler.
Lenovo SL410 Sistem Spec: Detailed specifications - ThinkPad L410, L412, L510, L512, SL410, SL510 - Lenovo Support (US)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Üretici firma OK diyorsa OK'dir, öyle değil mi?

Benim kafamı kurcalayan niye 5 yıllık bir cihaza böyle bir update çekmek istediğin?SSD'in yoksa o daha iyi bir yatırım olmaz mıydı acaba diye düşündüm ama tabii ki karar senin.

Ama bunu alırsan eski RAMleri sanırım kullanamıyorsun, çünkü senin dediğin system bus(FSB:front side bus) olayı CPU ile RAM arasındaki akış, CPU hızı artarsa RAMleri de ona göre 1066mhz'ye çekmen gerekir..

Ek olarak yeni CPU güç gereksinimi daha fazla ise mevcut adaptörün iş görür mü diye düşünmek gerekir mi? Hayır, 35W muş ikisi de..

Selamlar

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD yükseltmeside yapacağım yani DVD yazıcımı çıkarıp yerine SSD takmayı planlıyorum caddy dönüştürücü ile ayrıca işlemcinin güç gereksinimi önceki işlemcim ile aynı 35 W sadece merak ettiğim veri yoluydu onuda çözdüm teşekkürler

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı