Lenovo ThinkBook 15 G2 ARE kendiliğinden açılıyor

Stay001

Centipat
Daha fazla  
RAM
8 GB DDR4 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
512 GB SKHynix NVMe SSD
Ekran kartı
AMD Radeon Graphics
Anakart
-
İşlemci
AMD Ryzen 7 4700U
Herkese merhabalar,

Gerek Technopat Sosyal'de, gerek diğer forumlarda dolaştım fakat bir çözüm bulamadım. Sorunum şu: Dizüstü bilgisayarım uyku modundayken kendi kendine açılıyor. Bütün güncelleştirmeleri yaptım, yani durumun Windows Update ile bir alakası yok. İnternette karşıma çıkan önerileri denedim, aygıt yöneticisine girip tüm cihazları kontrol ettim ve bu aygıt bilgisayarı başlatsın seçeneğini devre dışı bıraktım, yine sonuç aynı. Bu durum her zaman olmuyor ve olduğunda eğer laptop prize takılı değilse batarya boşalmış oluyor. Bu arada format atmayı da denedim sonuç aynı.

Bu gece bu durumun bir örneğini tekrar yaşadım. Dün akşam 23.15 gibi laptopun kapağını kapatıp bıraktım. Bugün saat 10.05 gibi tekrar baktığımda fanlar hızlı bir şekilde çalışıyordu, cihaz ısınmıştı (normalde hiç ısınmaz) ve kapağı kaldırdığımda num lock ışığı yanıyordu fakat sadece siyah ekran gördüm. Yani bilgisayar açık, bir işlem yapıyor ama hiçbir şey gözükmüyor. Güç tuşuna basılı tutarak kapattım, 5-10 dakika bekleyerek tekrar açtım normal bir şekilde çalıştı. 5-10 dakika beklemezsem yine açılmıyor siyah ekran geliyor her seferinde. Olay görüntüleyicisine baktım fakat pek anlayamadım. Tek anladığım gece 2 gibi bazı işlemler yapmış sonra sabah saat 7'de işletim sistemi başlatılmış.

Bilgisayarımın modeli Lenovo ThinkBook 15 G2 ARE.
Kısaca özellikleri Ryzen 7 4700U işlemci, 8 GB RAM, 512 GB SSD.
Kullandığım işletim sistemi Windows 10 Pro, Sürüm 21H2, İS derlemesi 19044.1469.

Dün akşamdan itibaren olay görüntüleyicisindeki olayları kaydettim. Bu linkten görüntülenebilir: asd.evtx

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı