Lenovo ThinkBook 15 G3 laptop kapalıyken batarya azalıyor

stock54

Femtopat
Daha fazla  
Herkese selam. Bilgisayarımı Haziran'ın başında aldım. Upgrade bir cihaz. 24 GB RAM, AMD Ryzen 7 işlemci ve 1TB SSD'ye sahip. Kapatıp bir hafta sonra actıgımda bataryası %10 azalmış oluyor.

Hızlı başlat, always USB gibi tüm özellikleri kapalı. Yine denedim aynı oluyor. Windows 11 yüklüydü, sildim Windows 10'a geçip denedim tekrar ama yine aynı. Teknik servisle de görüştüm. Bu özellikte PC için normal dediler, yani servise yollasam dahi bir şey yok diyecekler ve geri yollayacaklar gibi konuştular ben de yollamadım. Bu normal midir bilen var mı? Yani bir ay sonra acsam batarya %40 mi azalacak? Cünkü her zaman kullanmayacagım.

Normal bir durum değil. "Yetklili" servise danışın.

danıştım, hatta şikayetvar üzerinden de yazdım aradılar hızlı baslat vs şeyleri kapatmamı söyledi sonra düzelmesse müşteri hizmetlerini arayın dedi aradım ve orada ki arkadas teknik servise sordu sonra normal oldugunu söylediler, hatta yollasam bile büyük ihtimal bişey yok deyip geri yollayacaklar gibi bir hava esti.

Dedikleri yöntemi bir deneyin. Olmadı mecbur servis gerekecek. Çünkü hızlı başlatta sistem tam kapanmıyor. Telefonun uyku modu gibi düşünün.

Dedikleri yöntemi bir deneyin. Olmadı mecbur servis gerekecek. Çünkü hızlı başlatta sistem tam kapanmıyor. Telefonun uyku modu gibi düşünün.
hepsini denedim pil tasarrufu modunda kapattım windows 11'den kaynaklıdır diye 10'u yükledim tekrar bi hafta bekledim yok yine aynı olmadı. şimdi yollasam pil yeni pc yeni degiştirme gereği görmeyip yollamazlar diye düşünüyorum öyle kalakaldım.

Hepsini denedim pil tasarrufu modunda kapattım Windows 11'den kaynaklıdır diye 10'u yükledim tekrar bir hafta bekledim yok yine aynı olmadı. Şimdi yollasam pil yeni PC yeni degiştirme gereği görmeyip yollamazlar diye düşünüyorum öyle kalakaldım.

Kapalıyken USB'den şarj olan bir kablosuz cihazınız var mı?

yok zaten usb çıkışından şarj etmeyi de kapattım hem biostan hem pcden kontrol de ettim
O zaman tek çare servis. Geri yollarlar ise tüketici haklarınızı kullanın. Yeni almışsınız. Cihaza yazık olmasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı